Decija ljubomora

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 13:22, Naslov: Decija ljubomora
Da li je svako dete ljubomorno kada dobije sestru ili brata? Bebica
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 14:38, Naslov:
Naravno da postoji ljubomora i to je normalno ali da bi to bilo u nekim normalnim granicama treba dete pripremiti na dolazak seke ili bate i onda se ta ljubomora toliko ne istice.Izmedju moje dece je razlika 2 godine i 8 meseci i ljubomore uopste nije ni bilo.Treba starije dete ukljucivati u rad oko male bebe da se oseti korisnim;kada ga kupate,ili presvlacite......
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 14:52, Naslov:
Izmedju mojih sinova razlika je6 1/2god,ali je stariji sin jedva cekao da se beba rodi!
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nevesinje
Broj postova: 165
Reg. datum: 17.09.2008
Datum unosa: Cetvrtak 09.10.2008, 14:53, Naslov:
Moja ćerka je jedva čekala da joj se rodi sestra, ali kad sam ja otišla na porođaj ona je čitavo to veče plakala da nju sad više niko nevoli.I danas je još uvijek ljubomorna na nju.Meni često kaže:mama što si je rodila , bilo nam je ljepše bez nje.Mada je ona voli, ali je valjda ljubomora jača.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 09.10.2008, 16:01, Naslov:
Pokusaj,ako ti vreme dozvoljava da joj poklonis maaalo vise paznjice nego bebi i da je sto vise priblizis sestrici.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nevesinje
Broj postova: 165
Reg. datum: 17.09.2008
Datum unosa: Petak 10.10.2008, 13:19, Naslov:
Vremena nikad dosta,radim od osam do četiri popodne.Kad sam kući pokušavam da ih izvedem u šetnju da im posvetim što više pažnje ali imam i dosta obaveza.A njoj sam posvećivala više pažnje nego ovoj mlađoj pa se sada izgleda osjeća zapostavljenom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Petak 10.10.2008, 13:22, Naslov:
Ukljuci je sto vise oko bebe.Npr. daj joj da ona nahrani bebu (ako beba ne sise),da pokusa da je presvuce,otpeva joj neku pesmicu,....
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nevesinje
Broj postova: 165
Reg. datum: 17.09.2008
Datum unosa: Petak 10.10.2008, 13:25, Naslov:
Danka211, hvala ti za savjete.Znaš šta mi je rekla neki dan? "mama ti više nećeš biti trudna"! Place

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Petak 10.10.2008, 13:35, Naslov:
Koliko godina ti ima kcerkica Pitanje? Mozda da sednes sa njom i kazes joj (malo diplomatski) kako bi vas dve trebalo da porazgovarate kao dve odrasle dame,pa da joj kao objasnis da ce i ona kada odraste postati mama,........i tako to.Mozda bi ti to uspelo,nadam se.azmisli dobro,mozda pronadjes neku Ideja . Ne vredi udarati glavom o Zid .Naci cemo vec neko resenje,ne brini,vasa Frendovi Zlocica
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nevesinje
Broj postova: 165
Reg. datum: 17.09.2008
Datum unosa: Petak 10.10.2008, 14:36, Naslov:
Starija ćerka ima šest ipo godina a mlađa dvije ipo.Ta ljubomora je drma dvije ipo godine i nikako da je popusti.Pričam ja sa njom,kažem joj da je volim najviše na svijetu,da je ona moja prva beba i sva ta sranja da izvineš... ali je kritična.Neda joj svoje stvari,uvijek nešto krije od nje itd....Da te ne zamaram više time. Zdravo

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Petak 10.10.2008, 14:51, Naslov:
Ni sama ne znam sta bih ti vise napisala.Nemoj me pogresno razumeti,molim te,ali zasto ne porazgovaras sa Decijim psihologom.,to bi ti mozda pomoglo da resis taj problem,da to ne preraste u mnogo jacu ljubomoru.Izvini sto se ovoliko mesam,ali i ja bih isto prihvatila neciji savet ako mi je `gusto`.Ovo je savet prijateljice,a ne nekoga ko zeli biti zlonameran.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nevesinje
Broj postova: 165
Reg. datum: 17.09.2008
Datum unosa: Petak 10.10.2008, 14:54, Naslov:
Hvala ti ,znam da je dobronamjerno!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Petak 10.10.2008, 15:28, Naslov:
Za Frendovi sam uvek tu,ako mogu nekako da pomognem ili da nekoga Tjesi .Zar ja nisam vasa Lud Zlocica ?
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 18:24, Naslov:
evo da vam objasnim svoju situaciju...
Prvo dete sam rodila sina i vec od prvih trenutaka sam previse vezana za njega,
neka posebna veza je izmedju nas...
Ostala sam trudna sa drugim detetom kad mi je sin imao samo 8 meseci,
znaci imao je samo 13 meseci kad se rodila cerkica i prvi put kad ju je ugledao
u bolnici,vec tad se videlo da je ljubomoran...
kako je vreme prolazilo sve vise i vise je pokazivao...
nisam ga nikad zapostavljala,uvek sam mu dozvoljavala da se i on brine o seki...
malo posle je i dobio secer...
a sada kad ima 5 godina,pre neki dan me pitao;mama.zasto ja nisam jedan?
i naveo primer kao jedan njegov drug,nema ni seku ni batu...
sela sam sa njim i popricala,i shvata on to ali ipak je ljubomoran...
ako uzmem cerkicu da ju poljubim njega odmah nesto boli...
trazila sam i strucni savet,oni kazu da to prolazi vremenom...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 19:45, Naslov:
Nisam imala taj problem......sina kad sam rodila bili smo vezani ali uvek je voleo da ima i seku i batu...medjutim kad sam ostala trudna sa cerkom bas se radovao....isao je samnom na kontrolu kad mi je dr. radio ultrazvuk svaki put da vidi bebu...uvek sam mu pricala kolika je sad iz meseca u mesec tako da mu je bilo vec dugo da ceka da se beba rodi.Kad je dosla na svet sestrica bio je srecan ...uvek je rado cuvao i pazio ipak je razlika 5god i mogla sam dosta da se oslonim na njega ...puno mi je pomagao...sad se stalno svadjaju ali su i dosta razliciti.....ona je pravi djavolcic dok je on dosta miran........ali nisam osetila ljubomoru!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Petak 27.03.2009, 09:53, Naslov:
Moj stariji sin je imao 4 godine kad se rodio mladji posle par meseci desavalo mu se kao slucajno da se ukaki u gacice. Jako je zatvoren tip i jako tesko prica o tome sta ga muci tako da je sa njim fin a ovako osecam da nije u redu, potrazila sam i strucnu pomoc, rekli su mi da je to normalno i da ne orelazi granice njegova ljubomora da bi se moralo reagovati ali ja znam svoje dete i znam da mu smeta. Pokusavam na sve moguce nacine da mu se priblizim i kad to on ne trazi od mene da mu pokazem koliko ga volim, verujte mi uspeva, polako ali sigurno. Neko je nekada deciju ljubomoru uporedio sa tim kako bi mi zene reagovale da nam muz u kucu dovede drugu zenu i da proba da nam objasni da nas obe voli jednako jako. Razmislite bi li to pilo vodu.
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 15.04.2009, 23:15, Naslov:
Ja bih ovde da postavim jedno pitanje, jer nekad dodjem u nezgodnu situaciju. Desi se da nekad odemo kod nekih prijatelja koji imaju malu decu, uzrasta od 2 do 4-5 godina i svi oni ovako vole mog sina, hoce u pocetku da se igraju s njim, da ga pomaze, ali cim vide da nisu vise u centru paznje, promeni se prica i kao slucajno ga neko stegne, nagazi ga, udari...moj mali se nekad bas uplasi, jer ipak su i to mala deca, nemaju oni pojma sta rade i kako mogu da povrede bebu. Ja stvarno ne znam kako da reagujem u nekim takvim situacijama, pogotovo kad vidim da se roditelji druge dece samo smeskaju na sve to. Mislim, ja volim da moje dete upoznaje drugu decu i da uci kako da se igra s njima, ali ne volim kad ga neko dete udari onako iz ljubomore i nikom nista. On se posle uplasi i nece da se otkrpi od mene niti hoce da se igra.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Sreda 15.04.2009, 23:34, Naslov:
E Teacher imala sam i ja takvih problema, sa prvim detetom, pa i sa drugim, deca cim nisu u centru paznje pokazuju svoju ljubomoru na takav nacin kao sto si ti napisala. Nisam dozvoljavala svojoj deci takvo ponasanje al nisam ni dala da se druga deca lose ponasaju prema mojim klincima, naravno nisam se deci zamerala al bi skrenula paznju njihovim roditeljima. U vek me je nerviralo kad gledaju sa strane i dive se kako su im deca ''opasna''. Moras stajati uz svoje dete dok ne napuni 3-4 god posle ces ga uciti kako sam da se brani, al sad je mali pa to moras raditi ti umesto njega tako sto ces otvoreno reci roditeljima te dece da ti smeta kada njihova deca kinje tvog sina, veruj mi da je obrnuta situacija, oni bi tebi skrenuli paznju da vidis sta ti dete radi. Ne znam odluka je na tebi, al ja to ne mogu da trpim Osmeh
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Cetvrtak 16.04.2009, 08:51, Naslov:
I ja sam bila u istim situacijama i obicno i ja krenem da govorim kad do toga dodje tom detetu naravno kao sto bi i svom rekla '' nemoj srce, to nije lepo , to je samo mala beba '' ili tako nesto pa se onda i taj roditelj prikljuci. A time na kraju krajeva i njegovim roditeljima skrenes paznju da treba nesto da kazu. To ti je moj savet kod mene je palilo
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Cetvrtak 16.04.2009, 09:01, Naslov:
Bas su mi dobrodosli ovi saveti jer sam vrlo cesto u takvim situacijama,pa uvek muza guram da nesto kaze a njemu neprijatno a roditelji druge dece se smeskaju tako da cu sledeci put ja uzeti stvar u svoje ruke.Hvala na savetima Poljubac
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 102
Koliko clanova ima idealna porodica?