pun orman!

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Nedelja 15.02.2009, 12:29, Naslov:
Prosle godine pravili smo novi ugradni plakar pa smo sav visak garderobe spakovali i odneli u deciji dom u Sr.Kamenici;kako odecu tako i obucu.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 20:54, Naslov:
Veoma pohvalno Tatjana, zadovoljstvo davanja i baren znaš kome si dala i gdje su stvari završile.

A sad nešto o tome, što želim da sa vama podjelim, gdje završavaju stvari poklonjene u humanitarne organizacije.

Ovo što ću vam napisati sam gledala na tv.

Naime, sve te prikupljene stvari se transportuju u centralna skladišta u Indiji. Tamo se stvari sortiraju, klasifikuju i najzad pakuju u bale. Pogodite ko radi u takvim skladištima? Uglavnom žene i djeca kao jeftina radna snaga.
U balama se nalazi: muška, ženska i dječija garderoba uglavnom stara, nošena i po nekoliko novih stvari, zatim obuća...po istom principu.
Bale se zatim tovare u kontejnere na kamione koji ih zatim voze do najbliže pomorske luke. Tu se pretovaraju na brodove koji ih razvoze do Afrike.
U Africi ima nekoliko cenrtalnih skladišta u koje se dopremaju bale iz matičnih luka.

Bale se licitiraju i biraju od strane preprodavaca. Kupljene bale se iznose na pijace koje izgledaju kao naši buvljaci i tu se naše poklonjene stvari prodaju po ne baš niskim cijenama. Svi hoće da zarade, od veletrgovaca, prevoznika do sitnih prodavaca.

Uostalom, zar i kod nas ne niču prodavnice polovnih i nošenih stvari- sekend hend?

Tužna priča!

Zato, ako već imate stvari koje više ne nosite ili ih ne možete obući, poklonite ih nekom koga znate ili ne znate direktno.
Napravite još jedan neznatni,dodatni napor i učinite nekog srećnim. Na taj način i vi ćete biti zadovoljni.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 22:22, Naslov:
Jaoooojjj sta se sve radi...za ovo stvarno do sada nisam znala...ovo je bas za plakanje Tuzna
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 22:36, Naslov:
Mislim da malo ljudi zna za ovo.

Gdje će im duša ako je uopšte imaju.

Sjećam se da je reporter rekao da čak i od Karitasa neke pošiljke završe ovako. Ma strašno, da čovjek ne povjeruje koliko su pohlepni.

____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 23:25, Naslov:
a pa duska nista novo, i kod nas rade iste stvari, secam se kad smo izbegli sa Kosova i u CG stignu sporeti smederevci i kvarcne peci, i mi odemo da podignemo a kao odgovor dobijemo, ''ma lazu vas nije nista stiglo''. Da bi posla 2 dana u gradu te iste sporete i kvarcne peci prodavali po najnizoj ceni. Tako su isto radili i sa garderobom. A Karitas i da ne pominjem. Ma nemaju oni dusu.
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 23:44, Naslov:
Većina ljudi o ovome ništa ne zna Anna.

Međutim, da se ne izgubi glavna misao - ponoviću to:

Zato, ako već imate stvari koje više ne nosite ili ih ne možete obući, poklonite ih nekom koga znate ili ne znate direktno.
Napravite još jedan neznatni,dodatni napor i učinite nekog srećnim.

Na taj način i vi ćete biti zadovoljni.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 23:57, Naslov:
Hvala Duska na informacijama.....ja obicno odnesem direktno u Decije selo i podelim deci
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Utorak 30.06.2009, 11:26, Naslov:
Moje "stare stvari" su obicno vrlo ocuvane, ali ih rashodujem zato sto su mi postale male ili zato sto ih vec godinama imam, a nakupovala sam i noviju garderobu.
Mislim da je sramota dati nekome stvar koja vise zaista nije za nosenje, flekava ili iscepana.
Kao sto Duska kaze, obicno sam davala nekome koga poznajem (imala sam puno rodjaka koji su izbegli za vreme ovog groznog rata, pa smo njima pomagali kako smo mogli).
Ali, ponekad brat i ja odnesemo stvari u nasu crkvu. Tu garderobu dele siromasnijima u nasoj parohiji.
Stvarno sam zacudjena ovim sto je Duska napisala. Nemaju ti ljudi ni dusu ni obraz.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 21:36, Naslov:
Ovo emisija sto je Duska opisala, cini mi se bila je na hrvatskoj televiziji, koju ponekad pratim, pa sam i tu emisiju odgledala i ostala u soku. Drago mi je da vas je obavestila o kakvoj se ''humanitarnosti tu zapravo radi. Ja sam samo jednom dala neku garderobu u Karitas i rekla vise nikada, posle one emisije. Inace od uvek svoju garderobu koju ne nosim, oduvek poklanjam sestrama.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 21:46, Naslov:
Kad smo bile male,mama je cuvala sestrinu garderobu,koju bih ja nosila,a zatim kad bih je i ja prerasla,mama je davala deci po komsiluku,naravno ne pocepano ili uflekano...Kad sam i ja odrasla ,takodje sam davala svoju garderobu koju ne nosim devojcicama u komsiluku,i bilo mi je jako lepo gledati ih tako nasmejane.Sada svoju garderobu dajem sestri,jer smo i pored razlike u godinama iste gradje i tezine.
Tako da,i mama je znala ,i ja znam gde zavrse stare stvari Osmeh
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 2
Reg. datum: 31.05.2011
Datum unosa: Utorak 31.05.2011, 23:21, Naslov:
____________________
pendija serifovic

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 2
Reg. datum: 31.05.2011
Datum unosa: Utorak 31.05.2011, 23:24, Naslov:
Cao devojke!Vidim da neke od vas neznaju sta ce sa silnim stvarima,ja bih volela da neko moze da mi pokloni neke stvarcice jer ima dosta ljudi koje poznajem i kojima su te stvari veoma potrbne ja im dajem koliko mogu i kad mogu.UNAPRED HVALA
____________________
pendija serifovic

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 112
Koliko clanova ima idealna porodica?