Solarijum,Yes or Not....

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Utorak 25.11.2008, 10:10, Naslov:
Ja imam beo ten i kad bi otisla u solarium morala bih da se suncam tri god da bi imala lep preplanuo ten Mislim a solarijum nije zdrav i vrlo cesto ljudi postanu zavisni .........to su utvrdili putem testiranja onih sto solarijum koriste vec jedno izvrsno vreme Mislim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 392
Reg. datum: 10.07.2008
Datum unosa: Utorak 25.11.2008, 11:19, Naslov:
Ja sam sve do prošle godine išla u solarijum i buknulo mi lice,pojavile mi se silne neke sitne bubuljčice po celom licu.I pošto inače imam osetljivo lice i uvek sam imala nekih bubuljica,kontam opet neki stres pa buknulo lice itd.I da bi ja i dalje išla u solarijum misleći da će me proći bubuljice,jer mnogima kažu solarijum pomaže u povlačenju bubuljica,međutim ne kontajući da je meni to od solarijuma.A išla sam i pre,tad mi nije bio prvi put i nikad mi nije bilo tako.Kad je već bilo stvarno užas,odem kod dermatologa,kad me pogledala samo me je pitala jel idem u solarijum.Dala mi je neku kremu i sad mi je lice kao u bebe al ne smem solarijum više ni da pogledam a ne da uđem u njega.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Utorak 25.11.2008, 11:21, Naslov:
Ja nikada ne idem solarijum,niti patim za preplanulom kozom...jako sam svetle puti ali kada odem na more samo malo pocrnim i budem zadovoljna...inace ne mogu puno da pocrnim...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Cetvrtak 23.04.2009, 21:43, Naslov:
Da ali u malim kolicinama,htela bih da skrenem paznju damama da se raspitaju u kakav solarijum ulaze,o jacini i obavezno starosti lampi.Dok sam drzala kozmeticki salon isla sam po malo cisto da nisam bela,a i znala sam da su lampe ok, a sada trenutno koristim niveino mleko za samopotamnjivanje jer zbog trudnoce ne idem u solarijum .samo oprezno i u malim dozama Noktici
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Cetvrtak 23.04.2009, 22:32, Naslov:
Ja sam sa suncem zadnjih godina imala nekih neprijatnih iskustava ali sa solarijumom nikada zato jedno veliko Yes
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 21
Reg. datum: 27.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 27.04.2009, 20:39, Naslov:
Volim da idem u solarijum, najvise volim stojeci nekako mi se cini da je bolje kada ne dodirujem staklo Osmeh mada ne idem cesto, volim da idem malo kao pripremu za leto, oko nove godine, i npr, ako negde idem, ali meni treba svega 3-4 puta i na meni se vec primecuje boja. Mada nisam bila nekih pola godine, mozda krenem uskoro tek da malo nabacim bojicu, nista preterano.
Ne volim devojke koje ne znaju za granicu, jednom sam videla jednu kada je izlazila iz solarijuma, bukvalno je bila ko crnkinja, i jako joj je ruzno stajalo...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 45
Reg. datum: 06.08.2008
Datum unosa: Subota 30.05.2009, 20:04, Naslov:
SOLARIUM WON'T SEE MY FACE!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 738
Reg. datum: 24.03.2008
Datum unosa: Subota 30.05.2009, 20:12, Naslov:
Ja sam za umere?o naravno pre pocetka leta ali da nije preterano. Ja idem 6do 7 dana po 5 min i isto toliko po 10 min . I boja mi je super
____________________
Nezelim ni zbog koga i ni zbog cega da menjam svoj nacin zivota, jer ti kakva sam osoba sada, posledica je iskustava takvog zivota koji zivim!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 9
Reg. datum: 05.01.2010
Datum unosa: Utorak 16.03.2010, 23:26, Naslov:
YEs, mrzim to sxto sam bela kao zid i zxudim za bronzanim tenom. Danas sam krenula u solarijum, bila 8 minuta... i idem na svaka 4 dana jedno 5-6 puta.. ima super da mi bude za kratke majcxice koje slede Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 16.03.2010, 23:31, Naslov:
Neeeeeeeeeeeeeeee....jednom legla i nikad vise!!!!Htela sam da umrem unutra....izasla sam posle 10 sekundi....Imam osecaj da cu da propadnem kroz onu plastiku i da se sprzim na onim lampama!
Vise volim sunce,pa koliko god da pocrnim.Ne volim one preterano iskvarcovane devojke....deluju mi tako vestacki.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Utorak 16.03.2010, 23:39, Naslov:
NE, definitivno NE.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Sreda 17.03.2010, 10:44, Naslov:
Ranije sam bila nekoliko puta, ali nikada lice nisam izlagala lampama. Medjutim, slazem se da je ta vrsta zracenja stetna za sve nas. Moja Dr dermatolog je veliki protivnik i tek u razgovoru sa njom sam saznala koje sve stetne efekte moze imati.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 17.03.2010, 11:05, Naslov:
Ja sam vishe za sunce,mada,kako stvari stoje,vishe nije zdravo ni izlagati se suncu... Ne razumem devojke koje tokom cele godine idu u solarijum i koje zimi zele da imaju prplanuli ten... Postoji milion razloga zbog kojih ne treba ici u solarijum,ali bicu iskrena pa cu vam reci da ja idem poslednje 3 godine,najvishe 10 puta po 10 minuta negde u maju i to je to...Inache sam bela ko sir,pa eto,chisto da u kratkim stvarima izgledam zivo Vrlo srecna
Inache,bash proshle godine kada sam dobila upalu jajnika i zalechila je krenula sam u solarijum,i ginekolog mi je bukvalno rekao da sam napravila "sranje" shto sam ishla jer su jajnici opet proradili!!! Tako da,reshila sam i shvatila da je moje zdravlje preche od preplanulog tena!
Zakljuchak:Solarijum NOT!!!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 17.03.2010, 12:39, Naslov:
Solarijum izaziva strašnu bolest. Upotreba solarijuma povećava stepen rizika pojavljivanja raka. Svetska zdravstena organizacija povećala je stepen rizika pojave raka kao rezultat upotrebe solarijuma sa mogućeg do maksimalnog. Na taj način, solarijumi koje upotrebljavaju desetine miliona ljudi u celom svetu, imaju istu štetnost kao cigarete i alkolol.
Međunarodna agencija za izučavanje raka, koja je ogranak Svetske zdravstvene organizacije, objavila je rezultate istraživanja koji potvrđuju da upotreba veštačke ultraljubičate svetlosti, koju su u 1992. godini okarakterisali samo kao mogući uzrok pojave raka, bitno povećava rizik razvoja zloćudnih tumora. Upotreba solarijuma izaziva rak kod ljudi. Zračenje postaje uzrok melanoma kože i melanoma očiju – naglasio je jedan od istraživača Međunarodne agencije za izučavanje raka, Vinsent Koglijano.

U skladu sa rezultatima istraživanja Svetske zdravstvene organizacije, rizik razvoja melanoma, koji je jedan od najopasnijih vidova raka, povećava se za 75%, u tom slučaju, ako čovek počne sa primenom veštačke svetlosti za dobijanje tamnije kože u uzrastu do tridesete godine života. Veza upotrebe solarijuma sa razvojem raka poznata je davno. Do dobijanja konačnih rezultata Svetska zdravstvena organizacija je upozorila na upotrebu vestačke, ultraljubičaste svetlosti, kao na realnu opasnost, čak mnogo veću od prekomernog sunčanja. Naučnici objašnjavaju da su dokaze o štetnosti solarijuma tražili dugo, jer su u cilju istraživanja sprovodili razne eksperimente nad životinjama, a takođe i epidemiološka istraživanja stepena obolevanja ljudi od raka.

Zapaženo je da se solarijumi najviše upotrebljavaju u Severnoj Evropi i Americi. U skladu sa anketom, koja je sprovedena u prošloj godini, usluge solarijuma je koristilo 14 miliona Nemaca, pri čemu je četvrtina od njih mlađa od 17 godina. Druga istraživanja su konstatovala da je četvrtina odraslog stanovništa evropskih zemalja, a u toj grupi je i Francuska, Belgija, Nemačka i Švajcarska, upotrebljavala solarijum makar jednom u životu.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Sreda 17.03.2010, 18:28, Naslov:
NE, NIKAKO!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 19
Reg. datum: 02.01.2011
Datum unosa: Nedelja 02.01.2011, 21:58, Naslov:
Ležeći. Ponekad odem, čisto da izjednačim boju. Inače brzo pocrnim.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 03.01.2011, 22:18, Naslov:
Samo sunce HaHahahaha ...bez solarijuma!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.01.2011, 15:19, Naslov:
Nista solarijum.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 224
Koliko clanova ima idealna porodica?