pilula za dan posle

Broj postova: 3
Reg. datum: 12.12.2010
Datum unosa: Ponedeljak 13.12.2010, 14:24, Naslov:
Imam mucnine i bolove u stomaku. Sacekacu da prodje vreme pa cu videti. A kak da znam da li je delovala i sprecila oplodjenje? jer je kos rano da se uradi test.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3
Reg. datum: 12.12.2010
Datum unosa: Ponedeljak 13.12.2010, 14:25, Naslov:
i hvala puno Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pozega
Broj postova: 1
Reg. datum: 02.04.2011
Datum unosa: Subota 02.04.2011, 19:08, Naslov:
Ja sam pre koristila pilule POSTINOR, dva puta, i to u prihvatljivom roku od 6 meseci, bilo je redovno sve i uspesno, uvek sam za tu metodu ako dodje do komplikacije, pucanje kondoma npr, ali nikada kao sredsvo za kontracepciju. Medjutim, imala sam opet situaciju, mada ovaj put nisam sigurna da li je bilo i potrebno da uzimam pilulu, ali da bih mogla mirno da spavam uzela sam ESCAPELLE, po prvi put(ove Postinor tablete su bile pre vise od godinu ipo, mislim ne koristim ih kao kontracepciju),i nisam dobila vec 3ipo nedelje! nista se ne desava, ni posle 7-10 dana, iako sam imala menstrualne bolove, bila nervozna ali menstruacija se nije pojavila, cak ni kao redovna koju sam trebalo da dobijem do kraja meseca(iako mi nije redovna u smisli tacnog datuma)..nisam sigurna da li sam trudna, mislim kondom nije pukao, ja, ali za svaki sl ja sam tabletu popila za manje od 12h posle odnosa ali me plasi taj izostanak menstruacije, a plasim se da radim test, najiskrenije! znam da bi trebalo da idem kod finekologa, ali da li je moguce da se sve to desava usled velike kolicine hormona u organizmu? znam sta treba da radim, ali svuda sam trazila po internetu ovakav slucaj i nista nisam nasla..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 03.04.2011
Datum unosa: Utorak 05.04.2011, 02:15, Naslov:
Najbolje je da uradis test pa da prekratis tu neizvesnost.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 23.04.2011
Datum unosa: Subota 23.04.2011, 02:19, Naslov:
Ljudi, ne znam da li to ima nekakve veze ili ne, ali zanima me da li Postinor sme da se uzima ukoliko je uvecana shtitina zlezda? Pitam zbog hormona koji su mi povecani, pa se bojim da mi ove pilule ne pogorshaju stanje, s obzirom da su pune hormona?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Kraljevo
Broj postova: 2
Reg. datum: 25.04.2011
Datum unosa: Ponedeljak 25.04.2011, 23:17, Naslov:
Poslednji put sam dobila 19.3. a 27.3. sam imala nezasticen odnos. Escapelle sam popila posle 28h. Jos uvek nisam dobila. Da li je to zbog tablete?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 26.04.2011, 10:18, Naslov:
Trebalo bi se ipak konslultovati sa lekarom. Ne mislim da ovi i oni hormoni imaju neke veze, ali ipak treba proveriti. Marija, mozda ti zbog tablete preskoci citav ciklus?
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Kraljevo
Broj postova: 2
Reg. datum: 25.04.2011
Datum unosa: Petak 06.05.2011, 11:15, Naslov:
Uradila sam test, negativan je, ali ja jos uvek nisam dobila. Moguce da mi je tableta poremetila ciklus.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 11.10.2011
Datum unosa: Utorak 11.10.2011, 22:28, Naslov:
Pre nedelju dana poceo sam da imam odnose sa devojkom. Imali smo 3 puta odnos ali nista narucito, samo gurnem na 1-2 min i izvadim. Ali primetio sam da kada malo stisnem penis iz glavica izadje neka kap. Da li to moze da bude opasno ? Zadnju put kada smo imali odnos, trajao je 2-3 min i kada sam otiso u WC da se ocistim malo sam izdrkao i svrsio posle 1 min. Ali tokom odnosa nisam ni osetio da to mogu da uradim. Mislim da sam samo jednom video onu kap koju sam vec pomenuo. Moze li to biti opasno ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 10.12.2011
Datum unosa: Subota 10.12.2011, 12:00, Naslov:
Pre 5 dana popila sam pilulu za dan posle "escapelle" , nisam imala nikakvih simptoma, ali danas sam dobila menstruaciju. Mene zanimaju sledece informacije: Da li sam trebala da dobijem menstruaciju ili ne? Koliki je prag stetnosti te pilule, i da li je istina da je to gora opcija od abortusa? Takodje, zanime me, pilule za kontracepciju sam uzela pre nedelju dana, ali jos nisam pocela da ih pijem. Kada bih mogla da pocnem da ih pijem, s obzirom na escapelle pilulu?
Hvala puno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Ponedeljak 12.12.2011, 00:49, Naslov:
Mislim da je za odgovor na pitanje Joihnice kasno ali da odgovorim za ubuduce... Ukoliko su ti tireoidni hormoni povecani striktno je kontraindikovano i trebalo bi da izbegavas da pijes estrogenske hormone.

makily5 Ako ti je to bio termin kada trebas da dobijes onda u redu i ako ti nije bio termin, moguce je da dobijes ranije kada popijes escapelle tako da je to normalno. Samote molim da ne pijes tu pilulu vise od dva puta godisnje. Ne postoji gora i opasnija opcija od abortusa, to moraju sve mlade devojke da budu svesne i svaka zastita pa i kontraceptivne pilule su bolje od abortusa. Koje pilule si uzela? Da li si uzela na sopstvenu odgovornost ili si pitala svog ginekologa? Ako se nisi konsultovala sa lekarom nemoj da ih pijes idi prvo god ginekologa, da ti uradi enzime jetre i po tvojoj konstituciji da odgovarajuce pilule. Takodje ako imas manje od 16 godina pa i 18 trebalo bi da izbegavas da pijes pilule. Pretpostavljam da nisi se konsultovala sa lekarom zato sto je on trebalo da ti kaze kada se pocinje sa pilulama? Inace prva pilula se pocinje na dan kada dobijes, tako da sacekaj sledeci ciklus i taj dan zapocni kutiju.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 15.12.2011
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 06:09, Naslov:
i ja sam je bila. al sam totalno zaboravila kako se zove, uglavnom nije bilo 2 tablete, vec jedna.

a bila sam jako slabusna dva tri dana nakon toga. mucnina, bolovi u stomaku, vrtoglavica - cini mi se da su bili haman svi simptomi trudnoce Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 13:26, Naslov:
Ranije se ta pilula zvala postinor i sadrzala je dve pilule koje su se pile u razmaku od 12sati, sada je ta pilula zamenjena escapelle pilulom i ona je komada 1.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nis
Broj postova: 3
Reg. datum: 12.03.2012
Datum unosa: Ponedeljak 12.03.2012, 14:24, Naslov: uh :(
Meni kasni 7 dana vec, jako sam zabrinuta a popila sam pilulu pre vise od 25 dana zapravo popila sam je dan nakon menstruacije za svaki slucaj, krvarila sam nakon 6 dana ali s eto zavrsilo posle 4 dana, uradila sam test juce pokazuje da je negativan ali se ja i dalje jako brinem Tuzna...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 12.03.2012, 23:05, Naslov:
Ako ti kasni, a test negativan, ja mislim da nemas razloga za brigu. Mnogo je razloga za kasnjenje menstruacije, drugih osim trudnoce.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 3
Reg. datum: 12.03.2012
Datum unosa: Utorak 13.03.2012, 14:27, Naslov:
Pa znam da ne trebam odmah misliti na najgore (mislm to je nesto lepo u zivotu, ali nisam jos spremna), evo i dalje nista, osetljive su mi grudi vec neko vreme i nadut je stomak ali nista...:/...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 192
Koliko clanova ima idealna porodica?