Tate na porodjaju - da ili ne?

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Ponedeljak 31.12.2007, 17:55, Naslov: Tate na porodjaju - da ili ne?
Juce sam usla u deveti mesec, iako je termin 28. Januar mogu da ocekujem da cu se poroditi svakog dana. Muz i ja smo se okvirno dogovorili da prisustvuje porodjaju. Kada smo o tome razgovarali sa prijateljima misljenja su vrlo podeljena. Neko misli da je to prirodno i fantasticno. S druge strane, zaprepascuje me da ima zena koje su apsolutno protiv jer misle da to moze kasnije da utice na sexualni zivot.
Bas me interesuje sta mislite o ovoj temi?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 31.12.2007, 18:16, Naslov:
tamarrishka, nesto malo o tome pisali smo na temi Moderni ocevi na podforumu Muskarci. Zelim ti brz i ako se da, bezbolni porod, a prisustvo tvog partnera ce ti ga sigurno olaksati. Ako ste odlucili da bude uz tebe, dozvoli mu da cuje prvi plac vase bebe. Sretno Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 2
Reg. datum: 27.12.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 18:54, Naslov:
I od mene zelim ti lak porod, a vase je da odlucite kako zelite, mozda je bolje da i on bude,ako se ti osecas sigurnije.Meni je jos rano pa jos i nisam pocela da razmisljam,ali svejedno mi dal bi neko bio samnom...
____________________
maca

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 04.01.2008, 19:09, Naslov:
Dobrodoslica i za tebe macika Osmeh pa dok ne odlucis postati mama, mozes citati savjete nasih clanica i slobodno dodati koji svoj Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 2
Reg. datum: 27.12.2007
Datum unosa: Cetvrtak 10.01.2008, 13:22, Naslov:
Hvala, ja sam vec odlucila i sada sam u 27 nedelji trudnoce ,u aprilu mi je termin Vrlo srecna inace je forum odlican, ima stvari koje mi koriste.....posto mi je prva trudnoca ima dosta interesantne stvari sa kojim se susrecem.....
____________________
maca

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 11.01.2008, 20:28, Naslov:
Cestitamo macika Osmeh i hvala na pohvalama. Zanimljivo je da, pored toga da je nas forum mlad po stazu ima mnogo clanica koje su tek postale mamice ili ce to tek postati. Slobodno postavi pitanja oko nedoumica koje te mozda muce, vjerujem da cete jedne drugima imati puno toga reci i savjetovati se.

Jos to bi dodala, Sheila Kitzinger, poznati socijalni antropolog, u svojoj knjizi "Mi, majke" opisuje porodjaj u jemenskom selu:
Soba u kojoj se odvija porodjaj puna je zena koje pomazu da rodilja zauzme cim udobniji polozaj. Kada se jedna umori ili mora pobrinuti za svoju djecu, priskoci druga. Raspolozenje u sobi je veselo i opustajuce. Zene se medjusobno sale. U pravom trenutku svu potrebnu brigu posvecuju rodilji.
To je samo jedan od mnogih primjera kako u tradicionalnoj zajednici, pored doktora i babice, druge osobe prisustvuju kod porodjaja.
Ako imate mogucnost, procitajte je. Mozda u njoj nadjete odgovor na "ono" sto u vama budi nedoumicu, da li je partner suvisan kod porodjaja ili ne.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Subota 02.02.2008, 18:28, Naslov:
PORODILA SAM SE!!!!!!
14.01. u 15,30 i dobila sina VasilijaBebica . Sam je sebi dao ime - rodjen na Svetog Vasilija.
Porodila sam se lako, a tata je prisustvovao porodjajuZurka . Potpuno smo odusevljeni. Meni je bilo mnogo lakse sto je on bio uz mene, osecala sam se sigurnije, a njemu je fenomenalno sto nije propustio dolazak bebe. Nasa iskustvo je fantasticano!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 02.02.2008, 19:40, Naslov:
Cestitke ponosnim roditeljima i Vasiliju Zurka Zelim mu da bude zdrava i zadovoljna beba. Bebica Cvijece

Profil

Posaljite privatnu poruku

Obrenovac
Broj postova: 31
Reg. datum: 05.10.2008
Datum unosa: Nedelja 05.10.2008, 23:13, Naslov:
Suprug i ja smo bili odusevljeni tom idejom ali smo se razocarali kada smo saznali koliko to zadovoljstvo kosta u nasim porodilistima..pljacka!! Ljuta Ljuta

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 20:14, Naslov:
Treba da prisustvuju i da pojedini vide sta to znaci.A,sto se tice cena,ne zaboravite da mi zivimo u Srbiji,to samo kod nas moze.... Zid Zid Zid
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Apatin
Broj postova: 25
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Nedelja 12.10.2008, 10:37, Naslov:
Kod nas je to još uvek tabu tema, dok je u ostalim zemljama to sasvim normalna stvar, čak što više, mnogo se drugačije pristupa ženama čiji muževi prisustvuju porođaju! Ja sam sasvim zadovoljna što sam kroz porođaj prošla bez prisustva muža, nikada nije ni bilo reči o tome, svavkako se on ne može poroditi umesto mene! Osmeh
____________________
oli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Nedelja 12.10.2008, 11:27, Naslov:
I ja sam oba sina rodila bez muza u porodjajnoj sali,ali je sedeo sa sestrama i terao ih svaka 2min da zovu u salu da pitaju da li je sve O.K.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 15:58, Naslov:
Mislim da ce mi svakako biti lakse ako i moj suprug(buduci) bude prisutan na porodjaju,jer podrsku i pomoc koju od njega mogu da dobijem ne mogu ni od koga drugog
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 16:04, Naslov:
Moj m nije prisustvovao prvom porodjaju jer sam se porodila u Srbiji ....ali zato je prisustvo drugom mislim da je lepo kad je i tata tu.Ipak smo oboje radili na tome Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 16:06, Naslov:
moj je prisustvovao na oba porodjaja,i cak je prvi kupao bebu...divno iznenadjenje,jedino nije mogao da presece pupcanu vrpcu jer su mu se rukle tresle.....bio je presrecan kao i ja.....i imamo slike sa poroda sa bebom...prelepo sad je to sve u decijim knjigama koje ja pisem..kad porastu da vide.....
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 16:09, Naslov:
Mi zaista mislimo da je fenomenalno da tata prisustvuje rodjenju svoga deteta i bude podrska majci, ali i prvi koji ce cestitati...
Pre nego sto sam se porodila, mnoge zene su me odgovarale od te ideje, iz raznih razloga - kao nije lepo da te muz vidi u takvom stanju, ili kao uticace na kvalitet sexa posle... i mnogi drugi razlozi...
Doktorka koja me je poradjala bila je za to da moj dragi bude prisutan, i njeno iskustvo govori da su tate na porodjaju samo od koristi... Jos nijedan se nije onesvestio, kao sto se prica.,,
Kod nas je sve fenomenalno ispalo!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 16:23, Naslov:
Mm nije smeo da presece pupcanu vrpcu jer je mislio da ce to nas da boli pa sam ja to uradila sama Bljak

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 16:47, Naslov:
Ako nista drugo,super je kada je tu da imate koga da klepite po glavi kada postane nesnosno! Bijem
Salu na stranu,svidja mi se ideja.Lepo je to da on u najlepsem danu (ili danima) bude kraj nas.Taj predivan trenutak treba podeliti sa voljenom osobom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 637
Reg. datum: 14.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 18:20, Naslov:
Nisam se jos poradjala, ali mislim da ne bih volela da muz prisustvuje porodjaju, jer sam jako "mazna" pa mislim da bi mi bilo jos teze. Npr sad kad me boli glava ili stomak i kad se sav uspanici da trazi lekove, razmazim se pa mi bude jos gore. Nadam se da razumete sta hocu da kazem! Vrlo srecna
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Sreda 05.11.2008, 18:53, Naslov:
Razumem te potpuno.Ista sam!To je strasno sta radim kada mi nesto nije kako treba! Vrlo srecna

Inace,imam u planu da se poradjam samo carskim rezom.Mislim da je puno bolje.Sada se oni rade tako da su skoro neprimetni kasnije,a i vodoravni si i niski

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 209
Koliko clanova ima idealna porodica?