Sta kad ima drugu?

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Sreda 09.05.2007, 20:22, Naslov: Sta kad ima drugu?
Sta raditi ako bas,bas znate da muz ima drugu?Praviti se blesava,uzvratiti istom merom,otici glavom bez obzira?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 09.05.2007, 21:36, Naslov:
Vrlo nezgodna situacija. Ako se pravis blesava, dajes mu za pravo. Ako mu uzvratis istom merom, nisi nista bolja od njega, a ako odes...da li mozes tek tako da odes? Moje misljenje o braku je takvo da sam uvek za to da se brak nekako spase, da se rese problemi, da se na neki nacin nadje resenje. Mislim da je najteza situacija kad znate da vas muz vara, a ne radite nista po tom pitanju. To je pravo mucenje. O tome mora da se prica. Ja bih ipak pokusala da spasim brak, ako volim svog muza, ne bih ga tako lako prepustila drugoj... Prvo bih dala sve od sebe da uvidim koren tog problema, pokusala bih da unesem neke novine u nas zajednicki zivot, borila bih se. Ako bih uvidela da to nema efekta, da sav moj trud nailazi na jedan veliki zid...verovatno bih se povukla, ako nema svrhe. Ako imate za sta da se borite, borite se.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 5
Reg. datum: 25.05.2007
Datum unosa: Petak 25.05.2007, 22:41, Naslov:
I da želim nikako ne bih mogla da se pravim blesava. Pogotovo što mi zdrav razum kaže da to ne vodi ničemu. Ne kažem da se prevara ne može oprostiti ako u braku još ima ljubavi i želje da se održi, ali je za to pre svega potrebna iskrenost.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 04:45, Naslov:
Smatram da važne stvari nikad ne treba prećutati, pa tako ni ovo.

Razgovor čini čuda.

____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

novi pazar
Broj postova: 39
Reg. datum: 08.05.2007
Datum unosa: Petak 01.06.2007, 23:26, Naslov:
"Ako se pravis blesava, dajes mu za pravo. Ako mu uzvratis istom merom, nisi nista bolja od njega, a ako odes...da li mozes tek tako da odes". ne bih zelela da dodjem u tu situaciju- to je kao neki lavirint sa puno mucenja, kako se odluciti na bilo sta. Svakako, ne bih mu vratila istom merom, to nikako. Razgovarala bih,ali..joj..ja ne bih mogla da mu oprostim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 00:08, Naslov:
Prevara je sirok pojam a vremenom naucimo da budemo tolerantni. Mogla bih da predjem preko nje, sve zavisi od motiva, okolnosti pod kojima se desila, od toga da li su u nju bile ukljucene emocije i od drugih faktora. Dakle mogla bih da oprostim prevaru jer je ljudski prastati ali ne i da predjem preko toga da me konstantno vara. To je vec druga prica.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 316
Reg. datum: 30.11.2006
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 01:17, Naslov:
Da li to znaci da ocekujes da bi i on tebi oprostio prevaru?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 01:42, Naslov:
Svakako! I ne ocekujem nego znam. Ali tamo gde ima poverenja a nema stega, obicno nema ni zloupotrebe tog poverenja.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 01:49, Naslov:
Naslov teme me je podsetio na jedan mali dogadjaj. Prolazim sa dečkom pored isto tako jednog para pored prodavnice privlačnog ženskog donjeg rublja. Ja se oduševim i počnem da razgledam, a moj dragi pored mene i smeška se. Prolazi drugi par pored nas, a devojka kaže svom dečku, koji se pohotno zagledao u izlog: "Šta bre gledaš tamo?!" i to ljuto da ljuća ne može biti. Da ste Vi muškarac, ne biste li imale želju da takvu osobu prevarite?! Šta Vi mislite o ovakvoj situaciji?
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 02:01, Naslov:
Zlatokosa, situacija koju si navela, smijesna je ali govori mnogo o odnosu tog para. Meni bi bilo sasvim normalno da moj partner pogleda za lijepom zenom ili u izlog sa erotickim donjim vesem. Time me jos uvijek nije prevario, samo je pokazao svoj dobar ukus. Mnogi partneri naprave najvecu gresku time sto smatraju da je njegov partner iskljucivo njegovo "vlasnistvo". Upravo ta posesivnost najcesce je uzrok za propad veze ili prevaru.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Subota 02.06.2007, 02:09, Naslov:
Tara, upravo sam u svom zadnjem postu rekla da gde nema stega ima i manje prevara. On je moja ljubav a ne moje vlasnistvo. Zasto bi mi smetalo ako pogleda lepu zenu? Pa to je smesno...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

...
Broj postova: 201
Reg. datum: 31.05.2007
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 08:13, Naslov:
Mislim da pre svega treba popricati sa njim.
Ako prizna da voli drugu,jednostavno vi tu nista ne mozete,ljubav je to...
Tu sledi razvod(raskid),a vama preostaje da zaboravite i da nadjete neku novu ljubav...Sve se desava sa razlogom,tako da ako vas vise ne voli,nista zato mozda vas i nije vredan!!!
Glavu gore,u potrazi za novu ljubav!!!
____________________
Iskoristi danasnji dan maksimalno,jer ne znas sta te ceka sutra...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Sombor
Broj postova: 24
Reg. datum: 20.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 21.06.2007, 17:39, Naslov:
Zaista vrlo diskutabilno!Alli sve je lakše dok je to samo veza, ali brak i deca su sigurno razlog više da se dobro razmisli.Verujem da neki muškarci varaju jer su nezadovoljni u vezi/braku, a neki su jednostavno takvi.Ima muškaraca koji veoma vole da laskaju i ne propuštaju prilike, i sigurna sam da to rade svakoj ženi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1
Reg. datum: 02.07.2007
Datum unosa: Ponedeljak 02.07.2007, 02:17, Naslov:
Jednostavno prevaru ne bih mogla da mu oprostim. Jer ako me je jednom prevario ne znaci da nece vise posle naseg razgovora i obecanja da vise nece to uciniti. Najverovatije bih stavila tacku na nas brak, bez obzira na sve, pa i da imamo decu, jer bi mi jako bilo tesko i ponizavajuce ziveti, spavati u istom krevetu sa osobom koja je mogla tako da me ponizi.
Za mene je prevara ponizenje koje moze muz da ti priredi i ne bih nastavljala sa osobom koja me je ponizila.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 02.07.2007, 03:24, Naslov:
Ni jedan muskarac ne izadje iz kuce sa namerom da bi zenu prevario, pa bila to vezica, veza ili brak.
Ne bih da merim u % ali 99 posto naseg ponasanja vani je obicno zezanje u poznatom drustvu. Do problema dodje kad si doslovce izazvan, ili uletis u priliku, pa se onda vracas kuci ili u zagrljaj devojke sa neprijatnim okusom u ustima, cak ljut na samog sebe. Ajde ruku na srce, dobro znate kako to ide kad se doslovce nameracite i zelite nesto postici Wink Nije ni potrebno neko prediskustvo za to, jer ljubav ili obican one night stand sa jedne strane dozvoljava sve, pa je sve po tom pitanju jako egoisticko i ne pita se za drugu stranu, pa makar bila zbog toga povredjena druga zena ili devojka. Muskarac je pitanju! Ako se ne izvuce u pravo vreme "pao" je. Malo je onih koji nisu nikada suoceni sa takvim iskusenjem i jos manje onih koji su se znali izvuci.
I opet drugo je ako je u braku pa ima drugu. Pod time shvacam autora kao da to vec neko vreme traje. U takvom slucaju nije ni potrebno puno pricati. Dovoljno je da se dogovorite kako izaci iz takve situacije sa obrazom, sa sto manje stete, narocito ako je jos dete pozadi. I to je sva mudrost u prekidu neke veze. Nema nikakvog smisla boriti se i gubiti vreme ako ne postoji zelja sa obe strane. I ako slucajno dodje do pomirenja nemojte to vise nikada spomenuti jedan drugome.
Nemojte me krivo shvatiti, znam da se da ponekad i spasiti vezu, ali to trazi ogroman napor sa obe strane. Jedan nije dovoljno. Jako je tesko vratiti poverenje pa bila u pitanju zena ili muskarac.
I nadam se da nisam nikoga povredio.
Posramljena
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 02.07.2007, 04:18, Naslov:
Nema polemike.Zatvoriti knjigu i ići dalje.Samo ići dalje.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 13
Reg. datum: 02.09.2007
Datum unosa: Nedelja 02.09.2007, 03:38, Naslov:
VRATITI ISTOM MEROM, PA OTICI DALJE Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 16:25, Naslov:
Kako se ceo život, ili ljubavna priča, može sažeti samo kroz jedan doživljaj, jedan trenutak...
Nad ovim bi se mnoge žene mogle zamisliti...
Krleža, U agoniji...
(Laura)
Znaš li šta je to? To su ulaznice za onaj holandski kvartet pre tri godine. Posle onog koncerta ja sam prvi put došla k tebi, u tvoj stan. To je bilo one noći, kad sam te tako očajno molila za dijete... Holandezi svirali su tog večera nekakav nordijski kvartet. Program sam izgubila, ali se sjećam, u tom nordijskom kvartetu dugo su plakali violina i čelo. Čelo je imalo čovječji glas, a violina je plakala ko žena. Ta su se dva motiva tražila, dugo su se tražila, u svilenom tremolu kantilene. Ta kantilena prati me već tri godine, i ono veče na koncertu ja sam sjedila uz tebe, ja sam tebe tako strašno trebala, ja sam te tražila, i sjećam se, ja sam u trenu i polutami dvorane osjećala tvoje tijelo, tebe, tebe... i nisam mogla da se savladam, ja sam pružila ruku za tobom i pogledala sam te. U onaj momenat, u dvorani, dogodilo se između nas sve što je uopće moglo da se između mene i tebe dogodi. Ti si bio osvjetljen; poludesno od tebe, dva reda pred nama, sjedila je jedna meni sasvim nepoznata žena. Ti si s njom koketirao. Da... sve je to bila samo nijansa, jedna prolazna nijansa, a ta se nijansa rasplinula, ja sam na nju zaboravila, a sad, sad mi je jasno da je to bilo zapravo sve. Onaj tvoj pogled, onaj tvoj pogled u oku tuđe žene, moja kretnja za tobom, to je bilo to! Ja sam htjela onu noć od tebe dijete. Da, ja... ja sam htjela da osetim tvoju ruku, a ti...
Tri su godine odonda prošle, a sve je ostalo isto! A znaš li ti, koja je razlika između mene i tebe? To, da si ti bio moj ozbiljan i iskren doživljaj, a ja tvoj flert. Ja sam htjela da budem majka tvog djeteta, a ti?...I još nešto: znaš li ti tko je kriv, da sam ja htjela Lenbahovu smrt? Ti!...Ti!...Ti!... Daj, molim te, zapali svjetla, ovdje je mračno kao u grobu! Svjetla! Svjetla! Poludjeću u ovoj tami!...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 27
Reg. datum: 28.08.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 19:48, Naslov:
Mi smo u braku dve godine!Mogu slobodno da kazem da imam dobar brak(znam mnogi ce reci tek si krenula).Potpuno poverenje sa obe strane,potpuno razumevanje i podrzavanje,Tako mi funkcionisemo.
Kod nas nema povisenog tona,sve se resava razgovorom.
Smatram sebe normalnom osobom i moj razum mi takodje govori da brak nije zatvor,naravno da moze slobodno da se krece, da ide da se vidi sa drustvom,da izadje(naravno bez preterivanja).Imam potpuno poverenje.I onda procitam gore u postu-Nijedan muskarac ne izadje sa namerom da prevari zenu-jednostavno se desi!
Na trenutak sam pomislila,mozda je tako ali sam odmah odbacila tu misao,nije tako i nemoze biti!Gde je njemu zdrav razum,neka malo razmislja.
Ako on mene voli,ima dete samnom,ako ja imam razumevanja za sve,nesme da padne u iskusenje.
Neka se okrene i ode, pobegne,neznam zasto se muskarci uvek pravdaju da su oni jednostavno samo muskarci i to je jace od njih,neka pokazu da su jaci pol!
Nemogu da znam kako bih odreagovala kad bi me prevario,dali bih oprostila,stvarno covek nezna sta bi uradio dok ne dodje u tu situaciju!
Vracanje istom merom-ne nikada sa moje strane!!!
Ipak ima mnogo precis stvari u zivotu od jednog trena zadovoljstva!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 11.09.2007, 19:54, Naslov:
Mida, odlicno si rekla - stvarno covek ne zna sta bi uradio dok ne dodje u tu situaciju! Upravo je tako...

Po meni samo iskren, otvoren razgovor moze da resi problem. I to ne jedan neko vise njih. Mucnih, dugih.. Tuzna Ali kasnije postaju bolji i laganiji.
Ako je ljubav jaka treba joj dati sansu.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 110
Koliko clanova ima idealna porodica?