Mi smo bili kupili sto za previjanje koji je istovremeno i kadica za bebu, pa to preporučujem kao jednu od nakpraktičnijih stvari. Nema savijanja nad kadom, ne treba vam korito koje je nezgodno za punjenje i pražnjenje vode... Voda se ovde jednostavno naspe iz kofe, a postoji cevčica da se voda ispusti nakon kupanja. Samo zatvorite tapaciran poklopac i možete otpočeti brisanje i prepovijanje.
Da, postoje i udubljenja za šampon i ostalo što vam treba za kupanje, i dve velike pregrade za peškir i pelene i odelce, bar meni su za to služile.
Važno je da onaj ko kupa bebu bude u stabilnom neopterećujućem položaju, kako zbog opterećenja kičme, tako i zbog sigurnosti bebe, da se ne bi desilo da nam isklizne, pogotovo kad malo porastu, pa shvate kako je zanimljivo kad voda prska dok se one praćakaju...
Uz kadicu vam treba:
- jedna veća kofa za sipanje vode, i još jedna manja plastična posuda za ispiranje,
- toplomer za vodu (temperatura vode treba da je 37 stepeni C)
- veći peškir u koji možete uviti celu bebu,
- meka cetka za kosu
- anatomski štapići za uši (imaju kratak vrh, a okolo zadebljanje), suvim štapićima se čiste uši, a navlaženim se čisti nos,
- makazice za nokte
- specijalni hanzaplast za pupak dok ne otpadne, jer ne sme da se kvasi
- kapica posle kupanja je obavezna jer kosu ne sušimo drugačije nego vlagu nežno upijemo peškirom, pa onda stavimo kapu. Ako primetimo da je kapa posle par minuta vlažna, zamenimo je suvom. Kod brisanja, češljanja četkom moramo paziti na fontanelu (meko tkivo na glavi iznad čela koje je otvoreno do oko godinu dana). Još jedan savet u vezi s tim, ako primetite da je fontanela malo udubljena znači da je beba žedna, a ako je izbočena više nego obično, treba se obratiti lekaru.
- pavlovićeva krema, jekoderm ili odgovarajuće bebi ulje se nanosi na osetljivim pregibima
- za široki povoj trebaju dve obične i jedna švedska pelena, kasnije samo jednokratne pelene
- obučemo benkicu, pa zekicu i cisti smo i spremni za podoj