Boje naseg doma

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 07.07.2007, 18:40, Naslov: Boje naseg doma
Poznato je da boje imaju svoju snagu i da uticu na nase raspolozenje. Uz boje mozemo poljepsati nas dom, povecati izgled nekih prostorija, istaknuti detalje...

Probajmo plavu.

Kako se osjecate kad gledate u more ili u nebo. Plava boja smiruje, iako vazi za hladnu boju. U prostoriji djeluje opustajuce, a uz to utjece na vegetativni zivcani sustav i krvni pritisak, kojeg snizuje.
Zato se plava boja preporucuje za spavace sobe, jer utjece na dobar san. Kupatila ce u plavoj boji izgledati veca.
Plavu boju izbjegavajte u radnim prostorijama, jer smanjuje koncentraciju. Za te prostorije bolja je zuta, narandzasta i crvena. Te boje vracaju energiju.
Plavom bojom mozemo uljepsati druge prostorije, kao sto su dnevna soba, kuhinja, stepeniste ili terasa.
Osjecaj harmonije postici cemo kombinacijom razlicitih plavih tonova.
Svjezi, ljetni efekat postici cemo kombinacijom bijele i plave boje. Preporucuje se za spavace sobe, kuhinje i terase. Izaberite kombinaciju tih boja kod posteljnine, sudja, ukrasnih lonaca za cvijece... Dobar efekat postici cete i kombinacijom plave i narandzaste boje.
Ako zelite u prostoriji postici smirujuc efekat kombinirajte te dvije boje, ili umijesto narandzaste uzmite zutu, koja ce u prostor unijeti energiju.
Da li ste znali da plava boja odrazava inteligenciju i samouvjerenost, daje poticaj umskim aktivnostima ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 08.07.2007, 03:41, Naslov:
Vidiš, a ja se pitam otkud mi napadi filozofiranja... Biće da je od plave boje...Osmeh
Ne, bez šale, u mom domu dominira svetlo plava boja, uz belu i boju drveta. I ja se zaista najbolje osećam u takvim ambijentima. Imam i dosta plavih detalja.



I soba mog deteta ima dosta plavog...
Jedino volim što mi je kupatilo tamno zeleno, to mi je baš opuštajuće.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 08.07.2007, 07:25, Naslov:
U mom stanu samo je kupatilo plavo Osmeh lepo je, mada bi bilo lepo uneti jos neku veseliju boju. A stan je u bez i braon nijansama, uglavnom. Spavaca soba je u crveno-belim kombinacijama Osmeh negde sam procitala da je lepo imati crvenu boju u kuhinji jer podstice prijateljstvo i druzenje...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 09.07.2007, 00:08, Naslov:
Ja se secam svoje profesorice likovnog iz srednje koja je, kada nam je govorila o bojama, rekla da narandzasta zaglupljuje! I dala primer kafana. Kako su stolnjaci i zidovi obicno u nekoj narandzastoj boji, sto goste tera da sto vise piju Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 09.07.2007, 16:50, Naslov:
E to sa narandastom nije tacno, zaglupljuje ambijent, a ne boja. Narandasta boja podstice-aktivira kreativnost. Kao zamena narandaste boje za izradu namestaja je iverica boje tresnjevog drveta. Naj toplija i najprijatnija za izradu namestaja za poslovne prostorije pa i za sve ostale prostorije, osim za kupatila gde se moze javiti kao detalj.
Dovoljno je da promenite boju jastucica ili stolnjaka, pa da dobijete drugaciji ambijent. Zelene oaze korisno je rasporediti na dva tri mesta i osecaj je prijatniji.
Odabir boja i intenziteta zavisi kako od namene prostorije tako i od velicine prostorije.

Inace imala sam mogucnost da provedem duze vreme u kuhinji intenzivno jake plave boje, koja me je zamorila toliko da sam morala da redim spustenog pogleda, a boja je odabrana jer je bila vrlo moderna.
Kod prijatelja namestaj je u boji venge drveta sa crvenom bojom. Kombinacija je neverovatno lepa i moderna, ali ambijent nije prijatan, zato sto je to smesteno u maloj kvadraturi prostorije, i takav kontrast smanjuje sobu. Utisak je da je moderno lepo, ali zamara.
Za manje prostorije odabirajte svetlije nijanse, a u velikim prostorijama mozete se razbacivati jakim drecavim bojama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 09.07.2007, 19:25, Naslov:
Moja soba ima sve boje Osmeh Zidovi su krem i beli (2 zida bela - spanski zid, a druga dva u lamperiji).. Jastucici su isto krem, beli i imam jedan plavi. Tehnika (komp, tv..) i venecijaneri su sivi... slike na zidovima plave, ljubicaste... Imam jednu policu na kojoj sam grupisala stvari po bojama pa se tako na vrhu nalaze samo crvene stvarcice, u sredini zlatno-zute a ispod plave.

Volela bih da u mom buducem stanu jedan zid u dnevnoj sobi bude tamno crven i uz njega bi se odlicno uklopila crna ugaona garnitura.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 09.07.2007, 20:50, Naslov:
Jos malo o bojama.
Zelena boja na podu djeluje njezno, na zidovima umirujuce, a na stropu njegovano. Vrlo je ucinkovita u toaletnim prostorijama, asocira na cistocu. U kombinaciji sa zutom bojom djeluje osvjezavajuce. Podsjeca na citruse.
Zuta boja na podu djeluje uznemirljivo, na zidovima drazesno, a na stropovima cisto i svjetlo. Zuta u kombinaciji sa crvenom nije najbolja kombinacija.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 20.07.2007, 17:43, Naslov:
Kod mene svuda prevladavaju razlicite braun boje i drvo, stropovi su od takozvanog brodskog poda, a tla od plocica, plute (tamo gde se vise hoda pa se lakse cisti) i tapisona, ili drvena. Kada sam odlucivao o bojama, pazio sam jedino na to, da su u svakoj prostoriji najvise cetiri razlicite nijanse te boje. Tako da su recimo u dnevnom boravku radijatori iste boje kao namestaj, zidovi bež, a iza svedskog kamina (koji je jedini crn), su mat braun plocice sve do stropa.
Drugih boja su jedino slike i tkanine. Recimo prt na stolu je crven i beo po rubovima.

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wiena(Bec)
Broj postova: 65
Reg. datum: 05.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 23.07.2007, 05:41, Naslov:
U mom stanu preovladavaju bela i crvena boja.
Uglavnom je bela osim u dnevnoj sobi gde je blago crvena i jedan deo drveta...
____________________
MY LIFE IS VERY INTERSTING AND NICE...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 27
Reg. datum: 28.08.2007
Datum unosa: Utorak 28.08.2007, 06:17, Naslov:
Moja kuhinja je zuto-plava kombinacija,lepo izgleda mada ih retko ko spaja.
Kupatilo mi je plave plocice,beli elementi.
Hodnik u njemu takodje preovladjuje plava boja na zidovima,mada ima raznih boja.
Dnevna soba je narandzasta(zidovi),jako mi se svidela i ide lepo uz tamni namestaj ali sam vremenom shvatila da me ta boja zamara,pogotovo u vecernjim casovima kada je vestacko svetlo.
Spavaca soba BELA,tu se potpuno opustim i odmorim!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 17.01.2008, 18:53, Naslov:
Uz sve boje koje prevladavaju u nasem domu sigurno ce se ukomponirati malo zute, narocito ako znamo da ta boja daje poseban ucinak. Zuta opticki poveca manje prostorije, ostvaruje pozitivan ambijent, a ujedno budi zelju za aktivnoscu, razvedri prostor, tijelo i dusu. Kazu da pozitivno utjece na odnose medju ljudima.
U kuhinji ce probuditi zelju za jelom, a posto je zdrava, nije ni cudno da je i zuta hrana prava energijska bomba i skladiste vitamina koji jacaju nas imunski sistem.




Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 5
Reg. datum: 28.01.2008
Datum unosa: Utorak 29.01.2008, 22:02, Naslov:
Zidovi u mom dnevnom boravku su crveni u kombinaciji sa kajsijom, namestaj braon i sasvim se lepo uklopilo, lepa domaca atmosfera, bas onakva kakvu sam zelela. Spavaca soba zelena, savrsena za odmor

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 31.12.2007
Datum unosa: Utorak 05.02.2008, 17:21, Naslov:
Sve prostorije u mojoj kuci su u veselim bojama i smelim kombinacijama. Preovladava plava boja u kombinacijama sa zutom ili mentol zelenom. Plavo - zelenoj kombinaciji doprinosi bela stolarija i prostorija puna "zelenisa". Moja Spavaca soba je pink a sestrina bez. Ja ne volim smedje i bez tonove jer su mi suvise sumorni

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 19.11.2008, 21:56, Naslov:
Meni se dopada u kuhinji svetlo zelena..... dnevna mi je dekorisana sa puno plavog...ali ja bi okrecila sa nekom svetlo narandzastom dok moj dragi nije odusevljen mojom idejom.......ali moracu jos da razmislim......Mislim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

France
Broj postova: 25
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Nedelja 23.11.2008, 14:58, Naslov:
Kod nas u celom stanu, preovladava bordo i zlatna boja...
Mada mi se kuhinju jako svidja boja kajsije, a za kupatilo nesto na bez, iako je trenutno u plavoj boji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Nedelja 23.11.2008, 17:40, Naslov:
Kod mene je u celoj kuci zid bele boje,samo u kuhinji blago zuckasta,dok je moja soba nezno plave boje...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Danka211 - Zenski forum
Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Nedelja 23.11.2008, 17:45, Naslov:
Decije sobe su u plavoj boji,nasa u zelenkastoj,dnevni boravak u boja kajsije,kuhinja je sva u plocicama,a kupatilo bele boje.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Nedelja 23.11.2008, 19:52, Naslov:
kod mene decije sobe su jedna roza druga plava,salon mi je boje
kajsije,kuhinja kombinacija svetlo zelene sa kajsija bojom,kupatilo belo,a moja spavaca je u svetlo zelenoj boji...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 154
Reg. datum: 29.10.2008
Datum unosa: Nedelja 23.11.2008, 21:10, Naslov:
moja soba je ljubicaste boje, osim tepiha i stolice koji su zeleni. volim tu kombinaciju...
____________________
" Do or do not. There is no try..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Nedelja 23.11.2008, 22:26, Naslov:
Nasa soba je kombinacija crne i bele sa po nekim crvenim detaljcicem!!!
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 55
Koliko clanova ima idealna porodica?