Stitna zlijezda

  • 1
Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 25.06.2007, 19:13, Naslov: Stitna zlijezda
Cao. Zanimalo bih me jeli neko od vas imao problema sa stitnom zlijezdom???

Kod mene je doslo do oboljenja zbog nedostatka JODA. Dobila sam povisenu funkciju stitne zlijezde, nesretna sam zbog toga i ne znam da li se to lijeci???


Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 25.06.2007, 19:30, Naslov:
Mojoj prijateljici je ustanovljena smanjena funkcija štitne žlezde, i postoji adekvatno lečenje. Mislim da nemaš razloga za brigu. To se koriguje lekovima i određenom ishranom. Najbolje bi bilo ipak da konsultuješ lekara.
Na Zlatiboru, tj. Čigoti postoji lečilište sa vrhunskim medicinskim stručnjacima, a i sam boravak na Zlatiboru je lekovit...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 25.06.2007, 19:57, Naslov:
Darstellerina

Hvala ti puno,bas si me obradovala Vrlo srecna opet se smjem Vrlo srecna

I ja isto pijem neke tablete do 10.7 i onda ce mi opet vaditi krv da vide jeli se taj hormon T3-Tyrosxin smanjio. Kod mene je povisena funcija.

Ali sve u svemu hvala ti...

Lijep dan ti zelim...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 25.06.2007, 20:57, Naslov:
Akice, drago mi je da sam ti bar malo pomogla...Osmeh
Znam zasigurno da na Čigoti svakog vikenda "gostuju" stručnjaci iz Beograda. Daš krv na analizu, posle par dana se zakazuje pregled i oni daju savete i predlažu dalju terapiju.
Kod uzimanja lekova važno je da si odgovorna i da ih redovno uzimaš... Raspitaj se kod lekara koliko utiču na neke hormonske promene i kako ih možeš preduprediti.
U prodavnicama zdrave hrane možeš naći jodiranu so, čijom upotrebom možeš povećati nivo joda u organizmu...
I ja tebi želim sve najbolje...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 25.06.2007, 22:23, Naslov:
Darstellerina,

hvala ti puno na savjetim. Jodiranu so koristim vec, kupila sam neku koja je izuzetno bogata JODOM. Za Zlatibor sam cula ali meni je to previse daleko. Ja zivim blizu Frankfurta u jednom malom gradicu a i ne idem tako cesto u Jugoslaviju.I mam jednog dobrog doktora u Frankfurtu, neurolog je spezcajlista za stitinu zlijezdu. Idem kod njega redovno na kontrole i on kaze da to kod mene nije neki problem da ce se to ako bog da vratiti na svoje mesto, samo mora da prodje izvesno vreme. Ali da ti iskreno kazem bojim se toga svega i ne mogu nekako da se opustim. ¨
Pijem neke tablete i opet imam kontrolu 10.7 da vidi kakvo je stanje.

Necu da te gnjavim vise....sve u svemu hvala ti puno

Pozdrav

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 25.06.2007, 22:37, Naslov:
Evo, samo još jednog malog saveta... Nemoj se suviše opterećivati, stres ume da dodatno zakomplikuje stvari. Pokušaj da se maksimalno opustiš, uživaš u dobrom raspoloženju, pridržavaš se terapije, i veruješ svom lekaru.
Predlažem ti da za početak pročitaš neki dobar vic u "opuštencijama"... Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 26.06.2007, 00:40, Naslov:
Darstellerina je sasvim u pravu. U ovom trenutku je najvaznije izbeci stres koji ne samo sto moze da pogora bolest, nego je cak i izaziva. Moras biti optimista i verovati da ce sve biti u redu ako Bog da. U ovom trenutku nemas nista od razmisljanja o tome sta bi moglo da bude, kako, koliko...samo se opterecujes. Opusti se, pridrzavaj se saveta lekara i sacekaj sledecu analizu. I obavezno nam javiOsmeh sigurna sam da ce biti sve u redu Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Utorak 26.06.2007, 04:44, Naslov:
The Teacher,

hvala ti na podrsci. Eh,sta cu kada sam panicar Vrlo srecna ali eto trudim se da pobedim sebe.Bas mi je drago sto sam dosla na ovaj sajt i sto sam upoznala ovako pametne ljude.

Sve najbolje zelim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 29.06.2007, 02:19, Naslov:
Kod bolesti stitnjace postoje razliciti simptomi koji se kod svakog bolesnika drugacije manifestiraju. Medju njima je osjecaj umora, razbijanje srca, debljanje, ispadanje kose, neplodnost, depresija. Dobro je kad se vec na pocetku bolesti otkriju pravi simptomi, a time postavi prava dijagnoza. Ako je bolest otkrivena dovoljno rano, komplikacije su puno manje.
Zbog porasta te bolesti ustanavljaju se drustva takvih bolesnika ciji je cilj da informiraju javnost, nude samopomoc i izmjenjuju licna iskustva. U tim drustvima organizirana su predavanja strucnjaka iz oblasti medicine, imaju svoje forume i prirucne brosure.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Petak 29.06.2007, 05:38, Naslov:
Tara slazem se sa tobom. Veoma je vazno da se na vreme ustanovi diagnoza onda nema problema. Eto jedan nas rodjak je imao dvije godine problema sa stitnom zlijezdom i u Ceskoj su mu rekli da je to od stresa i tako oni njemu daju tablete za smirenje. Kada je nakon dvije godine dosao u Njemacku, doktori su bili sokirani u kakvom je stanju bila stitna zlijezda, ali eto hvala BOGU stanje se poboljsalo. Eto hocu samo da kazem koliko je stetna dijagnoza losa.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 05:59, Naslov:
Jel ima jos neko iskustva sa stitnom zlijezdom?? Meni je sada FT4 2,25 a normalno je 1,7...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Hattersheim am Main
Broj postova: 36
Reg. datum: 25.06.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 06:01, Naslov:
Bila sam na kontroli i to su moji rezulati. Nista se nije popravilo, sve je isto. Pa doktor mi je dao po 3x1 tabletu i onda 1,5x1 i nadam se u dragog ALLAHA da ce sve biti u redu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 18.07.2007, 06:31, Naslov:
Akice, uz dobru volju koju imas u sebi i tablete, sve ce biti u redu :-P

Profil

Posaljite privatnu poruku

bl
Broj postova: 2
Reg. datum: 21.02.2009
Datum unosa: Subota 21.02.2009, 13:30, Naslov:
Molim vas da mi odgovorite;dobila sam nalaze stitne zlijezde:
T3-3,04 T4-174,1 TSH-2,23
Trebam napraviti sledece nalaze Ft4, TSH i tg.
Hvala unarijed!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Subota 21.02.2009, 13:41, Naslov:
milka, a da li na tom nalazu imas i koje su preporucene, tj .referentne vrednoti? ne znam napamet vrednosti hormona kod ljudi(ja sam veterinar)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

bl
Broj postova: 2
Reg. datum: 21.02.2009
Datum unosa: Subota 21.02.2009, 13:45, Naslov:
Ne,nemam! A zasto to treba?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 36
Reg. datum: 16.12.2011
Datum unosa: Subota 04.02.2012, 19:21, Naslov:
Lijep pozdrav svim forumasicama... Zdravo
Nije me neko vrijeme bilo a jedan od razloga je sto sam u zadnje vrijeme jako loseg zdravlja...U roku od dva dana saznala sam da imam hipoteriozu (smanjen rad stitnjace ) te cvorove na stitnjaci,..moram dalje uraditi pregled koji se s zove sintigrafija da saznam o kakvim cvorovima je rijec,..cula sam da mogu biti topli i hladni,odnosno dobri i zlocudni...Drugi dan sam saznala da mi se bruh koji imam u predjelu prepone povecao i napunio tekucinom te da ga moram operirati... Tuzna Uplasena sam i tuzna,...svaki vas savjet bi mi pomogao..pa ako netko ima slicnog iskustva molim za odgovor,..Unaprijed hvala...pusa

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

leskovac
Broj postova: 9
Reg. datum: 23.11.2011
Datum unosa: Sreda 15.02.2012, 23:57, Naslov:
Ja imam vec sest meseci, a mozda i duze a da nisam ni znala, problem sa stitnom zlezdom. Smanjena funkcija stitne zlezde, za medicinu sam laik, pijem svakog jutra po tabletu i po Euthyrox od 50mg, akrenula sam sa dozom od pola tablete, pa se u medjuvremenu doza povecavala u skladu sa rezultatima.Kako mi je receno, da moj organizam napada stitnu zlezdu pa su vrednosti nekih antitela uvecane, al svejedno, ja funkcionisem normalno, smanjila sam kilazu jer mi je metabolizam bio usporen sada je i to ok. Imala sam operaciju grlica materice sa tim problemom, plasila se zbog zlezde i anestezije, ali sve je bilo u najboljem redu, zato samo hrabro i nikako nervoza!!Pozz... Cool

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 130
Koliko clanova ima idealna porodica?