Štetna zračenja. Šta mislite o ovome?

  • 1
Broj postova: 2
Reg. datum: 09.12.2011
Datum unosa: Petak 09.12.2011, 14:18, Naslov: Štetna zračenja. Šta mislite o ovome?
Zračenje možemo podeliti na pozitivno i negativno zračenje. Mi za temu ovog teksta uzimamo negativno zračenje. Negativno zračenje može da potiče iz više izvora i prema tome delimo ga na prirodne izvore negativnog zračenja i veštačke izvore negativnog zračenja. Obe vrste zračenja su štetne po čoveka i čovekovo održanje zdravog tela i duha.

Najpogubnija dejstva imaju prirodna negativna zračenja u koja ubrajamo geopatogena i kosmička zračenja. Veštačka zračenja predstavljaju izvore koje je stvorio čovek, a to su zračenja električnih uređaja, dalekovoda, trafo-stanica itd. Ovo elektromagnetno zračenje, čiji se intenzitet svakodnevno povećeva preko dozvoljene granice, kod većine ljudi izaziva nervozu, probleme sa koncetracijom, glavobolje, nesanicu, gubljenje vitalnosti i smanjivanje telesne i psihičke aktivnosti-tipične simptome za jedan elektrostres. Epidemiološke studije i eksperimentalna istraživanja dolaze do zaključka da su elektromagnetna polja i talasi štetni po ljudsko zdravlje čak i kada su u okvirima dozvoljenih granica. Kombinacija ovih zračenja ima višestruko pogubno dejstvo po čovekovo zdravlje. Na mestima gde se susreće više izvora zračenja, pogotovo kombinacija prirodnih izvora negativnog zračenja, zove se „tačka smrti“, baš iz razloga veoma štetnog dejstva tog dela prostora. Ljudi koji su pod uticajem ovakvih zračenja i koji borave više nekoliko sati u takvim prostorijama, dobijaju u velikom procentu slučajeva teška oboljenja.

Geopatogeno zračenje -
Zračenja koja se javljaju ispod površine zemlje. Mogu poticati od različitih izvora, a to su: zračenja podzemnih tokova voda, zračenja geoloških pukotina i zračenja različitih zemljanih minerala i ruda.

Kosmičko zračenje -
Ova vrsta zračenja dolazi preko gornjih slojeva atmosfere. Najpoznatija je Hartmanova i Kerijeva mreža.Kerijeva mreža deluje dijagonalno. Razmak između dve susedne tačke je oko 3,5 metra i širine od 0,4 do 0,5 metara. Hartmanova mreža pravi kombinaciju zemljinog magnetnog zračenja, ljudskog faktora (gradnja, električni uređaji itd) i geopatogenog zračenja, gde tada to zračenje postaje patogeno. Dr. Hartman, čovek koji je definisao ovo patogeno zračenje, pored svojih nekoliko hiljada eksperimenata, izjavio je da mesto gde je bio bolesnik koji je oboleo od karcinoma predstavlja najštetniju tačku koju treba izbegavati i nezadržavati se duže vreme na njoj.
Zdravstveni problemi i njihova povezanost sa štetnim zračenjem govori o nužnoj potrebi čišćenja prostora od njih. U mnogim istraživanjima i merenjima dolazilo se do zaključka da osobe, koje su teško obolevale od različitih bolesti, bile izložene patogenom zračenju na mestima gde su provodile duže vreme. Treba imati na umu da samo zračenje slabi imunitet organizma što je dovoljan razlog za delovanje patogenih organizama na telo. Zaštititi se i povećati kvalitet života u 21. veku biće jedna od najvažnijih stvaki u životu svake osobe.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 09.12.2011, 14:35, Naslov:
Pa dobro, u redu, ako je to sve tako...To nekako tesko i da mozemo da promenimo...Ali, misli svoje treba prvo srediti ...To je ono sto svako od nas moze....A kakve su ti misli, takvo ti je i zdravlje...HaHahahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 09.12.2011
Datum unosa: Sreda 14.12.2011, 19:59, Naslov:
Hm, ja mislim da bas pomenuto i nema veze sa tim kakve su ti misli.
Od zracenja se treba zastititi, odnosno delovati preventivno. Nekada je stvarno kasno i veoma porazavajuce, jer onda za lecenje nema vremena.

Iskustva ljudi sa kojima sam pricala su stvarno losa sto se tice ovog polja. Medicina se veoma malo bavi ovim pitanjem i ako su ozbiljna istrazivanja sprovedena u bolnicama i dala su pozitivna ocekivanja...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Zagreb
Broj postova: 2
Reg. datum: 06.10.2013
Datum unosa: Nedelja 06.10.2013, 13:40, Naslov:
Zračenje podzemne vode,Hartman,Curry rađena su naučna istraživanja.Štetnost ovih prirdnih zračenja je frekvencija i pojačan magnetizam,na svakom Hartmanovom čvoru,Curryjevom čvoru ili žili podzemne vode mjeri se odrđena frekvencija i pojačan magnetizam.Možemo kupiti uređaje(naučne uređaje) koji mjere frekvenciju i magnetizam i lagano proći prostorom i doći do zaključka da se upravo događa svakih 2-2.5m(Hartman) i 3.5-4m(Curry).Onda neko kaže nije naučno i medicinski dokazano da ova jačina frekvencije i magnetizma stvaraju nama zdrastvene probleme.Pruža se prilika tko želi da čita između redaka,osobe koje rade na radarima mogu raditi 6mj i onda je obavezena pauza 6mj(radi neke druge poslove nije na radaru) , za taj posao ima benificriani radni staž.Piše u zakonu (pravilniku) i zaštiti na radu iz kojeg razloga mora na ovaj način raditi a to je doza izloženosti elektro magnetnog zračenja i frekvenciji.Pitanje je kako navedeno zračenje štetno je za osobu koja radi na radaru a nije za osobe koje žive u kućama i zgradama pored radara?!Strojovođe imaju pravo na staž sa povećanim trajanjem(beneficirani radni staž) tako da 12 mjeseci povedenih na poslu računa se kao 18 mjeseci uplaćenog radnog staža.Opet se pitanje nameće samo po sebi,kako naponska mreža štetna je strojovođi a nije osobama u kućama i zgradama pored te iste naponske mreže(pruga) ?! Radnici koji rade na održavanju na dalekovodima, štetno je tih par sati koji rade na dalekovodu a osobama koji žive pored godinama nije?! Ima puno ovakih primjera koji su nama ostavljeni da ih jednostavno čitamo između redaka.Hartmanov čvor,Curry,podzemna voda i druga prirodna zračenja imaju slabiju frekvenciju i magnetizam ali izloženi smo konstantno i godinama.

izvor:
http://stetnazracenja.blogspot.com/

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Zagreb
Broj postova: 2
Reg. datum: 06.10.2013
Datum unosa: Nedelja 06.10.2013, 13:40, Naslov:
Zračenje podzemne vode,Hartman,Curry rađena su naučna istraživanja.Štetnost ovih prirdnih zračenja je frekvencija i pojačan magnetizam,na svakom Hartmanovom čvoru,Curryjevom čvoru ili žili podzemne vode mjeri se odrđena frekvencija i pojačan magnetizam.Možemo kupiti uređaje(naučne uređaje) koji mjere frekvenciju i magnetizam i lagano proći prostorom i doći do zaključka da se upravo događa svakih 2-2.5m(Hartman) i 3.5-4m(Curry).Onda neko kaže nije naučno i medicinski dokazano da ova jačina frekvencije i magnetizma stvaraju nama zdrastvene probleme.Pruža se prilika tko želi da čita između redaka,osobe koje rade na radarima mogu raditi 6mj i onda je obavezena pauza 6mj(radi neke druge poslove nije na radaru) , za taj posao ima benificriani radni staž.Piše u zakonu (pravilniku) i zaštiti na radu iz kojeg razloga mora na ovaj način raditi a to je doza izloženosti elektro magnetnog zračenja i frekvenciji.Pitanje je kako navedeno zračenje štetno je za osobu koja radi na radaru a nije za osobe koje žive u kućama i zgradama pored radara?!Strojovođe imaju pravo na staž sa povećanim trajanjem(beneficirani radni staž) tako da 12 mjeseci povedenih na poslu računa se kao 18 mjeseci uplaćenog radnog staža.Opet se pitanje nameće samo po sebi,kako naponska mreža štetna je strojovođi a nije osobama u kućama i zgradama pored te iste naponske mreže(pruga) ?! Radnici koji rade na održavanju na dalekovodima, štetno je tih par sati koji rade na dalekovodu a osobama koji žive pored godinama nije?! Ima puno ovakih primjera koji su nama ostavljeni da ih jednostavno čitamo između redaka.Hartmanov čvor,Curry,podzemna voda i druga prirodna zračenja imaju slabiju frekvenciju i magnetizam ali izloženi smo konstantno i godinama.

izvor:
http://stetnazracenja.blogspot.com/

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 26.01.2014
Datum unosa: Nedelja 26.01.2014, 14:05, Naslov:
Ja sam imao mnogo problema sa lošim spavanjem a i sa zdravljem poprilično. Hronično sam bio umoran i neispavan a imunitet 0... A kada odem negde na odmor ja se resetujem pa budem ko nov. Logički sam razmisljao i shvatio da verovatno nešto nije u redu sa stanom gde zivim ili krevetom...
Požalio sam se jednom prijatelju i on je došao sa nekim likom koji se bavi rašljarstvom i ustanovio zračenje podzemne vode tu iznad kreveta... Posavetovali su me da prebacim krevet na drugo mesto ali to nije bilo moguće posto je stan bio jako mali a i merenjem je utvrdjeno da je skoro ceo stan je bio manje više pod zračenjem.
Jedno pola godine sam probavao neke piramide, pa neke zice sa strujom ali je sve otprilike jedna velika nula po pitanju zaštite od zračenja. Već sam polako počeo da gubim nadu i sasvim slučajno na vašaru pronadjem neku tezgu sa proizvodima od trske (rogoza). Sam Bog zna zašto sam ja tu stao i počeo da razgovaram sa prodavačicom... Malo sam razgledao i video da tu ima svačega: torba od trske, podmetači,neki ukrasi a najviše je bilo asura od trske. Pitao sam prodavačicu zar ih još prodaje pošto je prošla sezona odlaska na more i plažu a ona mi kaže da se to koristi za ispod kreveta kao zaštita od zračenja podzemnih voda... Bila mi je malo neverica ali mi je prodavačica delovala prilično ubedljivo u celoj priči. Cena asure je bila beznačnajna, svega par eura pa sam uzeo da probam a ako ništa drugo koristiću je za letovanja. Dosao sam kuci, ubacio ispod kreveta i čekao rezultate. Prve noći sam imao nemiran san, stalno sam nešto sanjao. Druge noći je već bilo malo bolje ali ništa specijalno bolje tako da sam se malo razočarao ali nisam hteo pomerati asuru već sam je ostavio da leži ispod kreveta jer velim to je prirodno i nemože da škodi. Kako je vreme prolazilo počelo sam sve lepše i lepše da spavam, sve sam se manje noću budio, košmari su nestali i postepeno je nestajao onaj hroničan umor. Zravlje se u roku od dva meseca dobrim delom normalizovalo... Onda sam došao u situaciju da se opet budim rano ujutru (oko 5h) ali ovoga puta je to bila znatna razlika u odnosu na pre jer se sada budim tako rano jer se organizam dovoljno odmorio i naspavao... Za samo 5-6 sati ja se naspavam više nego ranije za duplo više.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Nedelja 26.01.2014, 21:46, Naslov:
Joj, ja zaspim čim legnem uveče i spavam kao top Vrlo srecna tako da ni ne znam kakvih zračenja ima u mojoj okolini Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 5
Reg. datum: 10.03.2014
Datum unosa: Petak 14.03.2014, 10:20, Naslov:
Nisam ni znala da asura štiti od zračenja podzemnih voda. Kako jednostavan trik Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 252
Koliko clanova ima idealna porodica?