Deca iz dvojezicnih porodica

  • 1
Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 17:44, Naslov: Deca iz dvojezicnih porodica
E pa evo otvorih novu temu....ne znam da li sam je svrstala u pravu oblast,ali mislim da jesam.
Sta mislite o obrazovanju dece koja poticu iz dvojezicnih porodica(mesovitih brakova)....ja vec razmisljam o njegovom skolovanju.Kod nas je u pitanju Srpski i Grcki jezik...zivimo u Grckoj gde ce ici u redovnu skolu...ali sam ja za to da pohadja i skolu na srpskom jeziku iz prostog razloga sto mislim da je nase obrazovanje opsirnije.Ne da bi ga time mucila ili ne znam ni ja sta,vec bi volela da se malo obrazuje i po nasim standardima(da se tako izrazim).Jel imao neko takvo iskustvo?Ili bar cuo od nekoga o tome?Koliko je to opterecenje za njihove male mozgice? Pitanje?
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Tini.ti - Zenski forum
Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 17:48, Naslov:
Postoji li kod vas skola na srpskom jeziku???
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 17:49, Naslov:
Pa ima u udruzenju Srba u Grckoj....nisam se raspitivala nesto previse...rano mi je jos...ali ima.Nije mozda kao u Srbiji,ali opet je skola...Osmeh
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Tini.ti - Zenski forum
Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 18:09, Naslov:
On ce svakako srpski jezik nauciti uz tebe,i obavezno pricaj sa njim bilo gde srpski,a grcki ce vec nauciti,to stoji. Samo ne znam,da li nije malo previse pored grcke,i srpska skola Mislim
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 18:14, Naslov:
Ta srpska skola je samo subotom...mislim da nije obim nastave kao u srbiji,ali se uce osnovne stvari...ne znam ni sama...a volela bi da malo uci "po naski".Ovde je stvarno skola bezveze...ni pola ne uce kao nasa deca...mnogo je lakse.Vise su bazirani samo na grcku istoriju.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 20:28, Naslov:
Ja te potpuno podrzavam Sanja
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 224
Koliko clanova ima idealna porodica?