Poslednje dobro putovanje

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 11.12.2006, 01:31, Naslov: Poslednje dobro putovanje
Opisite vase poslednje putovanje na kom ste bili, a super ste se proveli, vratili se puni utisaka i uspomena...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 44
Reg. datum: 05.12.2006
Datum unosa: Utorak 12.12.2006, 17:39, Naslov:
Planiram da inshallah odem. Pricacu kad se vratim.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi PAzar
Broj postova: 13
Reg. datum: 04.01.2007
Datum unosa: Subota 13.01.2007, 07:13, Naslov:
Poslednje.. Hmmm... Ja imam puno tih poslednjih putovanja, mada bih mozda mogla nesto da napisem o svom poslednjem letovanju.
Ne znam sta bi vas tacno zanimalo.. Islo je nas 5 cura.. Bile smo u Ulcinju i fantasticno je bilo... Najbolje je bilo spremanje za izlazak, to mi je nekako najupecatljivije bilo, kad smo sve u nekakvoj histeriji jer pojma nemamo gde nam se u svom tom haosu nalazi odredjeni odevni predmet, ogrlica, sminka.. Divno je bilo.. Devojke sa kojima sam bila mnogo, mnogo, mnogo volim, tako da je svaki osmeh , pa cak i mrki pogled bio nesto posebno , nesto za secanje... Izlazile smo u Captain HOOk.. Nisam sigurna dal' sam dobro spelovala.. Whatever..
E , tamo je sveke veceri bila muzika uzivo, naravno rok,.. Momci su svirali fantasticno.. Prvi put kad sam cula , verujte mi, mislila sam da je play back.. Nije bio..

Volim muziku, volim svoje prijatelje, volim miris jutarnjeg vazduha, volim kisu, oluju i sunce koje pece...


Bilo mi je divno

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 44
Reg. datum: 05.12.2006
Datum unosa: Sreda 28.02.2007, 17:13, Naslov:
Evo me. Konacno sam ugrabila malo vremena da vam ispricam o svom poslednjem putovanju. Bili smo u Austriji. Na skijanju. Alpi - mesto Leogang. Vreme je bilo lepo i suncano. Sneg je bio vestacki, ali su staze ipak bile odlicne! Austrijanci su jako ljubazni, jedino me malo nervirao njihov dijalekat, ali i to je deo alpskog folklora. Zanimljiva je njihova narodna nosnja, dopala mi se. Alpi su prelepi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 02.03.2007, 06:02, Naslov:
Izgleda kao dobro putovanje Osmeh pravo zimovanje...to je lepo, mislim da mnogi ljudi ovde nemaju tu naviku da idu na zimovanje, a to moze da bude jako interesantno...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 2
Reg. datum: 26.04.2007
Datum unosa: Petak 27.04.2007, 02:57, Naslov:
Hm... mart 2007. godine... Austrija, Bec... Grad kao grad, neko bi rekao.. mozda.. Ja sam odusevljena..hm..mozda zbog drustva sa kojim sam bila..ali vredi videti u svakom slucaju...

Naravno, izdvojila bih i Italiju, s tim da Venecija jeste lepa.. ali.. miris "zabokrecine" bas i nije romantican..Pa ko voli.. Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 27.05.2007, 02:06, Naslov:
Upravo sam se vratila sa jednog prelepog putovanja, u pitanju su Filipini i Tajland, tacnije ostrvo Chao Koh.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 27.05.2007, 02:14, Naslov:
Nemoj biti sebicna baladi Wink Napisi nam bar par svojih utisaka kako bi i mi dozivjeli barem dio atmosfere tog naroda i njihovih obicaja. Sigurno te je nesto od toga fasciniralo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 27.05.2007, 16:04, Naslov:
Ok Tara, ok -.Osmeh

Kada se pomenu Filipini,, zemlja u Jugostocnoj Aziji na zapadnom Pacifiku, obicno se pomisli na korupciju, nestabilnu politicku klimu i na bivsu predsednicu Imeldu Markos i njenu zavidnu kolekciju cipela. Standard nije visok pa su mnogi Filipinci jeftina radna snaga u svetu. Inace Filipinci su srdacni i gostoljubivi ali ne tako opusteni i nasmejani kao Tajlandjani. U zemlji se oseca uticaj Spanaca koji su tu bili kao konviksadori, vecina populacije je katolicke vere.
Zemlja se moze pohvaliti zasita prelepim krajolikom, ostrvima kojih ima cak ima oko 7 000 ostrva, koralima, tropskim sumama, neobicnoj fauni i zivim vulkanima.
Filipini zaista imaju mnogo toga da ponude, cak vise nego neke izvikane turisticke destinacije.
Ne bih se usudila da kazem da je jeftina zemlja, jer jeftinoca je relativna bas kao i skupoca, ali su cene smestaja, hrane i svega ostalog, daleko nize nego u drugim turistickim zemljama.

Na Filipinima svakako treba posetiti Hundred Islands National Park, sastoji se od 123 koralnih ostrva, najpopularnija su Quezon Islands, Governor's Islands i Children's Islands.
Filipinska ostrva su pravi raj za ljubitelje vodenih sportova, posebno ronjenja.
Mislim da nigde, ali bas nigde, nisam videla takav mir, takvu lepotu…Jednom recju - fascinanto!

Palawan

Pokrajina Palawan je najatraktivnija regija, ima 1770 ostrva a najvece je Palawan po kome je regija i dobila ime..Palawan je najsigurniji za turiste, i posecen je tokom cele godine, posebno u zimskim i prolecnim mseceima. Posebno je atraktivan za ronioce i surfere. Skoro oko 25 % zivotinja zivi u tropskim sumama Palawana, od kojih posebna vrsta leptira i kobra.

Boracay

Dovoljno je reci da je delic raja na zemlji...

Tajland

Tajland zovu "zemlja vecitog osmeha" a on to zaista jeste jer ono sto mu daje pecat su upravo ljudi, njihova vedrina, i smirenost. utemeljena na drevnoj budistickoj filozofiji.
Tajland je zemlja koja se uvek moze iznova otkrivati. Neobicna i bogata kultura, Bangkok - grad hedonizma, lepota brojnih ostrva, klima, hrana, tajlandska mesaza-.Osmeh, sve to cini Tajland privlacnom turistickom destinacijom.

Ostrvce Chao Koh je na jugu zemlje, nedaleko od ostrva Phuket. U sastavu je arhipelaga Pih Pih. Ostrvo je malo je i zivopisno, ne preterano komerzijalozovano ali ima bas sve sto je potrebno za odmor i avanturu. Ovih je majskih dana prepuno Ozija, ali i poklonika ronjenja i raftinga iz celog sveta. U toku je kisna sezona, ali to znaci da povremeno ima kratkih pljuskova, koji dobro dodju jer je inace toplo.

Kad je Tajland u pitanju, jos preporucujem Phuket ( ali ne toliko Patong Beach koji je preterano turisticki, bar za moj ukus), Koh Samoi, posetu Pih Pih ostrvima, Krabe...i naravno za Bangkok treba obavezno izdvojiti bar dva do tri dana.

Vecina stanovnika su budisti, mada ima nesto malo muslimana. Budisticki hramovi u Bangkoku su impresivni i treba ih videti, posebno Hram pozlacenog Bude i Hram lezeceg Bude. Ali na svakom koraku, u basti svaje kuce, na trgovima, u predvorjima hotela, restorana, ofisa - svuda se mogu videti minijaturne statue hramova ukrasene suvim svecem, oni stite to mesto. Budisti se ne ljute kada ih fotografisete dok se mole, i inace su vrlo tolerantni i miroljubivi.
Tajlandjani pozdravljaju jedni druge ali i goste iz sveta tako sto vrhove prstiju prinose usnama, to cine uz osmeh. Svuda cete to primetiti, cak i TV voditelji pozdravljaju gledaoce na taj nacin.

Tajlandski specijaliteti su izvrsni a za razliku od kineske kuhinje, tajlandska se bazira na koriscenju mnogo vise raznovrsnog voca i povrca po cijem je odgajivanju Tajland poznat, a malo je i pikantnija.
Obavezno probajte supu od morskih plodova "tom yam" i supu od kokosovog mleka "tom khai khai".

Po meni je Tajland najprimamljivija destinacija za letovanje, ni Grcka, ni Spanija ne mogu se uporediti sa ovom lepom i neobicnom zemljom...
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo malo o Goi, u kojoj sam bila ove zime.

Goa je naziv pokrajine ali i jednog od gradova u Indiji. Gou nazivaju ‘Biser Orijenta.’ Legende kazu da ju je osnovao Bog Parsuram koji je u stvari inkarnacija Visne. Nakon sto je nekoliko starih indijskih dinastija pokazalo svoju moc i svoj sjaj, u Gou su se iskrcali portugalski osvajaci. Portugalci su is Goe otisli tek 1961 godine. I zaista njihov uticaj se vidi kroz prisustvo brojnih crkvi, katedrala i bazilika kao i kroz arhitekturu sraih kuca, sto posebno dolazi do izrazaja u staroj Goi i prestonici Pandzim.

Sedamdesetih godina oaza za hipike iz celog sveta, danas je Goa fensi letovaliste. Lepotu okolne prirode upotpunjuju najmanje predesetak dugih, pescanih, prelepih plaza: Colva, Anjuna, Vagator, Miramara, Baga, Mobor...ko ce zapamtiti sve te silne komplikovane nazive. Dosta stanovnika Goe prica grlenim malelajam jezikom koji para usi, to je i jezik vecine Indijaca koji zive u Dubaiu, pa ga zato prepoznajem. Tu su i hindi, singi, bangli, tamali, i tako karakterisitcni i simpaticni Indian-English...

Kazu da Goa nije prava Indija. Ona je zapravo miks starog i novog, misticnog i ovovremenog, hindu hramova i portugalskih katedrala, tradicionalne indijske pesme i fado muzike, siromasnih Indijki odevenih u salvar kamiz i bolivudskih lepotica...

Gou je najlepse posetiti zimi zbog prijatne klime, brojnih festivala koji se tada odrzavaju i zurki pod vedrim nebom. Cene hotelskog smestaja variraju. Hrana je relativno jeftina. Riblji specijaliteti spremljeni sa najfinijim orijentalnim zacinima i odlicna crna vina, su zastitni znak ovog podrucja. Ljubitelji kapljice ako imaju hrabrosti mogu probati pice zvano "feni" izuzetno jako i opojno, porok portugalskih konkviskadora i avanturista iz sveta..




Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 28.05.2007, 05:57, Naslov:
Baladi, ovo je prelepo Osmeh dok citam ovo sto pises, sasvim jasno zamisljam ovo o cemu pises, bas umes lepo da prenes utiske i atmosferu Osmeh ne oklevaj da nam jos pises Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

pozarevac
Broj postova: 173
Reg. datum: 06.03.2009
Datum unosa: Petak 13.03.2009, 17:27, Naslov:
Moje dobro putovanje bilo je pre 2 godine dok sam bila jos devojka.Ja i moj sadasnji muz bili smo u BECU to je grad svega i svacega ima za svakog po nesto,ali naj lepse mi bilo u Badenu to je gradic sa puno zelenila cveca i velikih fontana a da da ne zaboravim naj poznatiji kazino BADEN. Mir
____________________
verica obradovic

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 13.03.2009, 19:29, Naslov:
a, to je bilo putovanje na Taru, sluzbeno...srela sam se sa puno koleginica iz cele Srbije, sa kojima se dugo nisam videla, pa smo setale i setale i razgovarale i druzile se, pile Pijem kafu, bas nam je bilo lepo...mir i tisina, nije bilo puno gostiju,..setale kroz sumu, jele proju i sir, pile vruc caj....predivno!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 490
Reg. datum: 20.10.2008
Datum unosa: Petak 13.03.2009, 19:55, Naslov:
nova godina - bajina basta, zlatibor i tara - bas bih ponovo da idem negde
____________________
radi i ljubi sve ostalo nema smisla !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 150
Reg. datum: 28.02.2009
Datum unosa: Petak 13.03.2009, 21:24, Naslov:
Ja se i ne secam kada je to bilo.Tuzna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Petak 13.03.2009, 21:36, Naslov:
leto 2008,more,Spanija,Italija,Francuska....E,prelepo je bilo
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Subota 14.03.2009, 07:16, Naslov:
Turska 2007,mada i Grcka je lijepa bila

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Subota 14.03.2009, 08:25, Naslov:
za Bozicne praznike sam posjetila zaovu i ona nas je odvela u Amsterdam!
tad smo posjetili i muzej vostanih figura,Madam Tussauds!
a proslo ljeto smo bili u Munchenu i isli u njihovo olimpijsko selo,te se penjali
na neki toranj sa koga se Munchen vidi kao na dlanu!
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2030
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Subota 14.03.2009, 10:45, Naslov:
Jahorina, maj 2008!
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Angela - Zenski forum
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Subota 14.03.2009, 13:20, Naslov:
London,Januar 2008...bilo je nezaboravno! Sreca
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

BG
Broj postova: 255
Reg. datum: 01.01.2009
Datum unosa: Subota 14.03.2009, 15:33, Naslov:
Skoplje u oktobru 2008 Osmeh
Fin, simpatican grad, veseli i druzeljubivi ljudi, nova poznanstva... Bilo je fenomenalno...
Jos smo obisli Strumicu, Gevgeliju (u koji smo otisli samo na dan da obidjemo lokalnu kafanu koju svi hvale Osmeh )
Kafne su im dobre, hrana izvrsna, a generalni utisak je da se veoma raduju kad im svrati neko iz Srbije, jako vole Beograd i nasu muziku...
Skoplje mozda nije tako zivo kao BG, ali imaju dosta interesantnih stvari za videti, od arhitekture, preko kultunih desavanja do setalista kraj reke.
Svima koji nisu bili u Makednoniji, toplo preporucujem da je posete Osmeh
(ja nazalost ovog puta nisam stigla do Ohrida, ali bice prilike, to moram da vidim)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 102
Koliko clanova ima idealna porodica?