"Sansa za novi zivot"

  • 1
subotica
Broj postova: 247
Reg. datum: 01.03.2009
Datum unosa: Nedelja 18.10.2009, 18:16, Naslov: "Sansa za novi zivot"
E pa evo,odlucila sam se da otvorim ovu temu iz razloga,sto sam u petak bila na jednom interesantnom i vaznom predavanju koji je vazan za sve zivote koji se nadju u opasnosti....Sansa za novi zivot u organizaciji Donorske mreze Vojvodine....radi se o transplantaciji organa....Transplantacija ili presadjivanje organa danas je u svetu i kod nas prihvacen i uspesan nacin lecenja bolesnika,kod kojih je iz bilo kojih razloga doslo do nepovratnog otkazivanja funkcije pojedinog,za zivot potrebnog organa.Samo u Srbiji oko 1500 lljudi,ceka na novi organ.STOTINE HILJADA LJUDI SIROM SVETA BOLUJE OD TESKIH NEIZLECIVIH BOLESTI.OVIM BOLESNICIMA KAKO BI SE PRODUZIO I POBOLJSAO KVALITET ZIVOTA NEOPHODNO JE PRESADJIVANJE ORGANA.....Za dozvolu za presadjivanje i uzimanje organa potrebno je potpisati donorsku karticu....Da li bi ste je potpisali,da li niste spremni na to,da li imate neke nedoumice,ili se bojite zloupotrebe?Zanima me vase misljenje?!kao primer gradonacelnik Subotice je na istom tom predavanju potpisao donorsku knjizicu.....

TVOJA ODLUKA PREDSTAVLJA NEKOME SANSU ZA NOVI ZIVOT....javascript:emoticon('Frendovi')javascript:emoticon('Pitanje?')javascript:emoticon('Mislim')
____________________
najbolji osecaj na planeti jeste kada pomognemo nekome....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Nedelja 18.10.2009, 18:19, Naslov:
Pazi kad sam ja htela da otvorim slicnu temu samo nikako da se setim kako se kaze na srpskom Mislim Drago mi je da je tema otvorena.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 411
Reg. datum: 03.10.2009
Datum unosa: Nedelja 18.10.2009, 19:24, Naslov:
I ja sam gledala na TV-u prije neki dan emisiju o tome i baš sam se zapitala, šta bih i kako bih, mislim da nikad nije previše rano da se razmisli i donese odluka...odlična tema
____________________
...ali je najbolje kadu životu imaš nekog s kim možeš ovako da æutiš...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

subotica
Broj postova: 247
Reg. datum: 01.03.2009
Datum unosa: Nedelja 18.10.2009, 19:37, Naslov:
hvala ti maxi,i ja mislim da je to potrebno na vreme razmisliti....mnogo mladih ljudi ceka na organ...primer je decko koji je upravo bio zavrsio ekonomski fakultet i zaposlio se,bio je vec tada dugo u vezi sa njegovom devojkom,verenicom Anom,odjednom je dobio infektivnu reakciju koja se prosirila,i sada je u bolnici vec godinu dana,CEKA NOVO SRCE,na aparatima sa 25god,odrzavaju mu srece jer je infekcija obuhvatila srcane zaliske....i rekao nam je da mu je sada jedina podrska njegova devojka Ana...pa kako da se ne zapitamo da li da potpisemo donorsku karticu ili ne?!
____________________
najbolji osecaj na planeti jeste kada pomognemo nekome....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Nedelja 18.10.2009, 19:48, Naslov:
Kad god bih cula,videla,nesto na tv-u,uvek bih sebe upitala,da li bih mogla ja to...I mislim da bih mogla...uradila bih to,jer to nije poklon to je zivot.
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

subotica
Broj postova: 247
Reg. datum: 01.03.2009
Datum unosa: Nedelja 18.10.2009, 19:53, Naslov:
ZAMISLI SAMO MOJU REakciju na pricu sa tim deckom,jako me je potreslo,rekao nam je da mu nije zao toliko sto je njegov zivot stao,nego zato sto je stao zivot njegove devojke koje se bukvalno preselila u bolnicu.....definitivno....JA ZELIM DA JE POTPISEM....
____________________
najbolji osecaj na planeti jeste kada pomognemo nekome....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 411
Reg. datum: 03.10.2009
Datum unosa: Nedelja 18.10.2009, 19:56, Naslov:
svaka čast Sanja
____________________
...ali je najbolje kadu životu imaš nekog s kim možeš ovako da æutiš...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

subotica
Broj postova: 247
Reg. datum: 01.03.2009
Datum unosa: Subota 31.10.2009, 14:30, Naslov:
jako se malo prica o ovoj temi....zato sam je tu i postavila...jer ova tema ne bih smela biti tabu.....
____________________
najbolji osecaj na planeti jeste kada pomognemo nekome....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

subotica
Broj postova: 247
Reg. datum: 01.03.2009
Datum unosa: Nedelja 22.11.2009, 16:12, Naslov:
poslusaj te srce,ono ce vam reci.....polkonite nekome najlepsi Novogodisnji poklon...............
____________________
najbolji osecaj na planeti jeste kada pomognemo nekome....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Nedelja 22.11.2009, 16:40, Naslov:
Sanja nije tabutema ne znam zasto bi to bila....
Svako razmslja na svoj nacin..
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Nedelja 22.11.2009, 17:01, Naslov:
Dopada mi se sto je neko pokrenuo ovu temu. O tome razmisljam od kako sam cula da je VMA pokrenuo akciju potpisivanja donorskih kartica. Znaci vec duze vreme...
Nisam to jos uradila, ali mislim da je to ispravna odluka.
Jedino o cemu ljudi brinu, cula sam to kad god bih sa nekim razgovarala na ovu temu, je sledece... Npr. u situaciji si kada te aparati odrzavaju u zivotu. Nada uvek postoji da ces biti dobro. Tako misli porodica. Ko je taj ko procenjuje kada se tvoj aparat gasi? Ko je taj ko ce reci da za tebe vise nema nade i da je u tom trenu ko zna gde i ko zna kome potrebnije tvoje srce, bubreg ili jetra?
Zato treba raditi na popularizaciji, zato treba objasnjavati ljudima smisao ovog gesta.
Mi, kao nacija, nismo dovoljno obrazovani i obavesteni po ovom pitanju. A, to je zadatak drzave i ministarstva.
Za to sam da javne licnosti (sportisti, umetnici, naucnici - neko na koga mozemo da se ugledamo i naucimo nesto od njih) urade sve da popularizuju ovu temu, ali nisam za to da to rade politicari, bio to neki gradonacelnik ili predsednik (koji skupljaju politicke poene za odrzavanje na vlasti).
Sanja, svaka cast za temu.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

subotica
Broj postova: 247
Reg. datum: 01.03.2009
Datum unosa: Nedelja 22.11.2009, 17:35, Naslov:
HVALA TI ZAISTA,mozda me Andemona nije shvatila,ali tabu to je tabu tema bar u mom gradu....kada se nesto takvo spomene svi to pokusaju da izbegnu jer verovatno ne zele da misle o svojoj smrti.....znam da je to ispravna stvar,jer zamslite ne daj Boze,nekog vaseg u situaciji da mu je hitno potreban organ i da je to jedina sansa za dalji zivotkoliko bi vi bili zahvalni tom nekome ko je podario njegove organe bas nekom vama bliskom....a sto se tice gasenja aparata,to je odluka porodice ali ako se radi o mozdanoj smrti,jedino sto vam doktor moze reci je da ce srce jos mnogo kucati ali da se taj neko nikada nece probuditi iz dubokog sna.....pa je onda na porodici da odluci,evo primera;Bila se desila jedna saobracajna nesreca,u autu,muz,zena,jedna cerka od 5god,a jedna tek nekoliko meseci.....svi su poginuli,a kod male devojcice,dijagnozirana je mozdana smrt,baka je odlucila da donira organe.....potpuno zdravi organi devojcice SPASILI SU 8 ZIVOTA,i sada ti ljudi zahvaljujuci toj devojcici i dalje zive,sretno i zdravo......
____________________
najbolji osecaj na planeti jeste kada pomognemo nekome....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vršac
Broj postova: 436
Reg. datum: 07.08.2009
Datum unosa: Nedelja 22.11.2009, 20:25, Naslov:
Drage moje, ja sam pre dva meseca potpisala donorsku karticu, popunila formulare i eto...ja sam zvanično donator....zašto da ne...kad meni dodje kraj zašto ne bi nekom drugom pomogla i produžila život...uostalom...za ne daj Bože...možda neki deo organa i dok sam živa i zdrava...ako bude potrebno...znate na šta mislim..
veliki pozdrav svima
____________________
...moj je život igra bez granica....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

subotica
Broj postova: 247
Reg. datum: 01.03.2009
Datum unosa: Nedelja 22.11.2009, 20:34, Naslov:
HVALA TI OD SRCA,HVALA TI ULEPSALA I MI DAN.....NADAM SE DA CES MNOGIMA BITI UZOR U TOME......
____________________
najbolji osecaj na planeti jeste kada pomognemo nekome....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Ponedeljak 23.11.2009, 10:34, Naslov:
Svaka cast Kiki!!!!!!

Preporucila bih vam da procitate knjigu Novi pocetak Tonija Parsonsa. Govori o ovoj temi.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Sreda 13.01.2010, 08:50, Naslov:
Cast mi je biti prijatelj sa ovako humanim ljudima kao sto ste vi drage moje i ja se prikljucujem
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 13.01.2010, 14:52, Naslov:
Razmishljala sam o tome i vrlo rado bih potpisala donorsku karticu,ali jedino chega me je strah to je zloupotreba...Poshto sam ishla u medicinsku,secam se da nam je profesorka hirurgije rekla da ni sluchajno ne dajemo krv jer oni tu krv prodaju na crno trzishte..Mogu misliti tek shta se deshava sa organima...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 13.01.2010, 15:59, Naslov:
Ovo je vrlo humano i lepo i drago mi je zbog ove teme ali na zalost vremena su strasna tako da ima i toga sto kaze jekalina a ja sam saznala i pricu koja nije laz da se desavalo u inostranstvu da te osobe koje su dale svoje podatke kao davaoci organa su kasnije pracene i namerno su izazvane nesrece tih osoba da bi se njihovi organi sto pre prodali i zloupotrebili......kasnije sam videla i emisiju slicnu tome na zalost.....mozda to nije kod nas tako i volela bi da nije ali uvek postoji neki strah jer su ljudi za novac danas na sve spremni.....u svakom slucaju podrzavam ovu ideju
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

subotica
Broj postova: 247
Reg. datum: 01.03.2009
Datum unosa: Cetvrtak 14.01.2010, 14:57, Naslov:
Jekalina,verujem da svako poseduje odredjenu dozu straha i pri samoj pomisli o svojoj smrti i o njegovim oraganima.moram skrenuti na gresku tvoje prof hirurgije...nijedan doktor nesme reci nekome da ne daje krv jer ce ona biti zloupotrebjena,kako bi se onda izvela ijedna uspesna operacija,kako bi se ljudi lecili kod iskrvarenosti,opekotina,otvorenih povreda...sigurna sam da je to svaki prof.iz moje medicinske skole rekao da ako odes u crveni krst,bolnicu da ces samo sa tom kAPI KRVI spasiti zivot....i svi znaju da nece biti zloupotrebe u tim institucijama,pa tako i sa organima..potpisite karticu i ako se boji te da ce vas neko pratiti kao iz tinine price koju sam i ja cula i za koju nemogu reci da nije tacna,vi nikome nemojte reci da te donor,i stvar resena...
____________________
najbolji osecaj na planeti jeste kada pomognemo nekome....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 166
Koliko clanova ima idealna porodica?