Oficijalna medicina?

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Subota 30.01.2010, 12:58, Naslov:
Jekalina slazem se da ja ne mogu da nametnem moje misljenje nekome drugom, mogu samo da ga iznesem a na ostalima je da to provere, razmisle i izgrade svoje. Ali htela sam da kazem da isto tako nije u redu da neki ljudi cuju nesto na tv-u, procitaju u nekim novinama, gledaju film, istripuju se i iako ne znaju dosta toga o tome oni poveruju u to, ne provere neke druge izvore vec cvrsto stoje iza toga i vise cak nisu ni otvoreni da menjaju misljenje o tome niti da saslusaju tudje argumente jer su oni tako culi jednom, zacrtali sebi u glavu i gotovo.
Sada sto se tice teme o mogucnosti da covek vestacki napravi virus i lek za njega to mogu da kazem eto samo kako ja znam sta se tu radi:
virus cak nije ni celijski organizam kao bakterija to je samo set gena, koji se menja iz sekunde u sekundu i to covek moze tesko da prati( tako sto jedan samo gen, jedan proteincic promeni svoju konfiguraciju i to je potpuno prirodan proces). Genetskim inzenjeringom mi mozemo da napravimo virus ali ne komplikovan kao sto su pomenuti virusi side, hepatitisa... A vakcine i lekovi protiv virusa se prave tako sto se uzme dati virus, oslabi njegova virulencija(zaraznost) ili cak umrtvi virus pa ubaci u nas organizam a nase celije imunog sistema onda vide tu vakcinu, lek, pocnu da se bore protiv toga i umnozavaju imune celije za dati virus, tako da mi kada se susretnemo sa pravim tim virusom mi vec imamo celu vojsku imunih celija koja prepoznaje i zna za njega i samo ga ceka da ga unisti. Osmeh tako da on ne stigne ni da nas zarazi nakon sto udje u nas organizam.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Subota 30.01.2010, 13:08, Naslov:
E sta je sada problem kod virusa side, on zarazi bas te celije imune koje nas brane i mi onda ne razbolimo se i umremo od samog hiv-a vec obicna prehlada, svaka bakterija, drugi viruscici mogu da nas napadnu a da mi ne mozemo da se odbranimo od nje jer nemamo cime, cak i urodjena imunost nam zavisi od tih celija koje napada hiv. hiv ih preobrati u nefunkcionalne celije i one vise ne mogu da prepoznaju strano od naseg i ne brane nas od stranog u nasem telu.
A imunizacija na sidu za nekoliko hiljada godina....ona vec sada postoji. U svetu je registrovan 1% populacije koji su vec imuni na sidu i to u africkim zemljama najvise, posto je kod njih vise od 90% zarazeno vec decenijama i vec su se rosili ljudi sa tom imunoscu. Problem je sto to ne mozemo tu njihovu imunost da prenesemo nekako na druge ljude iz prostog razloga sto ce te njihove imune celije u drugim ljudima biti strane i njihove imune celije ce ih unistiti i nece ih primiti(kao sto je problem kod transplatacije, organa i tkiva, pa cak i transfuzije krvi, ne moze bilo koja krv, samo odredjena krvna grupa). Ali naucnici sirom sveta rade na tome. Sada to odbacivanje stranog od tudjeg koriste vec odavno od suzbijanja tumorskih celija i prevenciju raka itd

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 01.02.2010, 09:54, Naslov:
Hm,zanimljivo... Wink Shto se tiche side,ovo sam vec znala,imam neku knjigu o genetskom inzenjeringu pa su mi te stvari poznate..Ali,ipak mislim da koliko god mi kao laici prouchavamo i chitamo bilo shta vezano za bolesti ne mozemo da dobijemo prave i tacne informacije o tome shta rade nauchnici u svetu.Mozemo doci do zakljuchaka kao shto si ti doshla da,eto npr,chovek nije sposoban da proizvede tako komlikovan virus kao shto je sida jer si dosta chitala o tome i doshla do zakljuchka da je virus komplikovan.Ali,hocu da ti kazem i da je to shto si ti chitala isto tako neko napisao i nametnuo ti svoje mishljenje,zar ne?Osim ako i sama nisi nauchnik,pa si sama doshla do zakljuchka kako sve to funkcionishe..Mislim,za sidu konkretno postoji samo jedna definicija,ali mishljenja da li je moguce izlechiti je ili ne su podeljena....Tako,ja lichno smatram da je izlechiva,isto kao i rak.Sida je jedna od bolesti novog veka,pa bilo da je nastala "sama od sebe" ili je chovek napravio,negde mora postojati lek koji moze da dekodira taj virus.Uostalom,sama si rekla da chovek ne umire od side ili raka,vec od posledica te bolesti koje za sobom vuku chitav niz drugih bolesti i opadanje imuniteta...Uostalom,svako od nas veruje u ono shto je sam chitao...Mislim da nismo svi bash toliko zatucani pa da chujemo jednu vest na tv-u ili novinama i vodimo se time.Kao shto rekoh,drago mi je da postoje ljudi koje imaju svoje stavove i stoje iza njih,kao shto si ti,ali ipak,da bi me neko razuverio potrebno je mnogo vishe priche i teksta,a i dokaza ...
Po meni ove bolesti jesu izlechive jer znam da postoje ljudi koji su se izlechili,to je dovoljan dokaz.A da bolesti chovek moze da napravi,dovoljno je to shto sida od svog postanka nije mutirala kao ostali virusi koji su nastajli kroz istoriju,kakva je npr kolera...Ili uzmimo npr SARS,secate se toga?Frka i panika u celom svetu,a onda nishta...Gde je sada ta bolset,zashto se vishe ne pominje nigde? Gde je ptichji grip?
Mutirao navodno u svinjski Vrlo srecna Pa to je smeshno! Kako je uopshte mogla da bude proglashena pandemija svinjskog gripa?Pa ljudi,SZO je promenila i definiciju pandemije kako bi svetske farmaceutske inudstrije napredovale!Drugo,sezonski grip je opasniji od AH1N1!Pandemija nije shirenje bolesti po svetu sa smrtnim ishodom.Oni koji su umirali od ove tkz bolesti,vec su bili bolesnici sa oshtecenim respiratornim traktom ili kardiovaskularnim sistemom!Zar to nije dovoljno dokaza da nam ispiraju mozak? I pretpostavicu da si ti primila vakcinu protiv ovog novonastalog virusa jer verovatno verujesh u prichu da je nastao mutacijom,a ne u to da je napravljen u laboratoriji? Po mom mishljenju on zapravo ni ne postoji!

Veeeeeeliki pozdrav! Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Ponedeljak 01.02.2010, 14:33, Naslov:
Moje misljenje je da je vecina virusa vestacki napravljena i ne menjam ga nikako.I sve to u cilju kontrole populacije stanovnistva na ovoj nasoj planeti zemlji...a te "krupne ribe" sto si spomenula draga...znam ja da su oni ljudi kao i mi i da nisu nista bolji od nas,ali su jednostavno u takvoj poziciji da mogu da kontrolisu desavanja oko nas...dakle koliko treba i kada treba nesto da izadje u javnost.Mozda si ti zdravstveni radnik pa to gledas sa druge strane,ali mislim da i u zdravstvu postoje ogranicenja sta sme a sta ne da se zna...dakle sve sto izadje u javnost je unapred isplanirano.Ako se nesto razotkrije,pojavice se nesto sto ce zataskati to razotkrivanje....prosto kao pasulj.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 01.02.2010, 14:44, Naslov:
Moje Sanjche pametno!Ona to sve ukratko,po kratkom postupku,ne razglaba kao ja Lud Pa jeste,passiflora je student medicine,pa zato i razumem zashto nam se mishljenja ne podudaraju i zato brani svoje stavove...Ali,dobro,svako ima svoje.. Pusi
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Ponedeljak 01.02.2010, 14:55, Naslov:
Ma razglabala bi ja...znas ti mene filozofa...stvarno cenim passiflorino misljenje...Poljubac za nju...ja samo volim da kazem sta mislim,a stvarno sto se tice ovi stvari( a i vecine drugih) mislim da je sve pripremljeno i predstavljeno nama "obicnim smrtnicima".
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 01.02.2010, 14:55, Naslov:
I Hitler je bio chovek kao i svi mi,pa je ispao monstrum,a ne chovek...Ali dobro,da ne meshamo teme sad...Poenta je da iznad svakog,postoji neko jachi...Nije to jedan chovek,to su chitave organizacije!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 154
Koliko clanova ima idealna porodica?