Alternativna medicina?

  • 1
Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 14:52, Naslov: Alternativna medicina?
Verujes li u lecenje alternativnim metodama?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 15:20, Naslov:
Verujem u lecenje biljkama.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 16:14, Naslov:
verujem u to da covek moze sam sebe da izleci,...odnosno, nas moze da izleci ono u sta verujemo da ce nas izleciti..neko u biljke, neko u kristale, neko u bioenergeticare, a to se sve svodi jedno na isto:moze da nam pomogne ono u sta mi sami najvise verujemo...sve je u glavi...imam kumu lekarku, sa dve specijalizacije, koja je divna, poztivna osoba i njeni pacijenti je bas hvale, ima puno posla, posvecena je svom licnom razvoju, bavi se jogom, meditacijom, trcanjem, cvecem....i ona mi uvek savetuje da uzivam u zivotu, da je najvaznije da budem bez brige i da je to prvi korak ka zdravlju,,,Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 20:53, Naslov:
DA.
Apsolutno vjerujem da svaki čovjek može sam ili uz pomoć alternativne medicine da se izliječi. Na ovakav ili onakav način ali prirodnim putem. Ne mogu apsolutno odbaciti i zvaničnu medicinu ali samo u posebnim slučajevima.

Dugo su nas držali u zabludi da je oficijelna medicina ona prava i svemoguća. Evo, pokazalo se da nije, čak naprotiv, alternativna medicina sve više ima povjerenja običnih ljudi koji vjeruju u snagu prirodnih lijekova i alternativnih načina liječenja poput akupunkture,akupresure, aromaterapija, kineziterapija, bioenergija, kosmička energija, energija kristala, vode....
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 22:11, Naslov:
Kada bi bilo sinergije:oficijalna+alternativna-ljudi bi se brze i lakse lecili.Medjutim oholost oficijalne,negira alternativnu sve dok njima licno ne zatreba.
Nije dovoljna autosugestija da bi se covek izlecio-svakako da mnogo znaci,ali nisu svi toliko jaki,da bi se izlecili autosugestijom....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 22:38, Naslov:
lakshmi577 napisala :
Citat:
Nije dovoljna autosugestija da bi se covek izlecio-svakako da mnogo znaci,ali nisu svi toliko jaki,da bi se izlecili autosugestijom....


Potrebno je da čovjek bude svjestan i da zna da su sva znanja zapisana u njegovoj dnk. Odavno su se ljudi udaljili od prirode, zaboravili da žive u skladu sa njom, zaboravili su znanja koja su znali. Jednostavno su zaspali i prepustili se drugima da ih vode.
Ovo me podsjeća na ovce koje samo idu za ovnom predvodnikom., pognute glave a podignu je ponekad tek toliko da vide gdje je predvodnik.E pa ja neću da budem poslušna ovca, ako sam nekad i bila sada zasigurno više nisam, nisam odavno.

Znam da je i u zvaničnoj medicini registrovano samoizlječenje čak i od najtežih oblika metastaze karcinoma.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 22:53, Naslov:
Lako je teoretisati,sve je to meni poznato/mnogo alternativnih metoda/ali neki jadnik koji dozivi tu nesrecu da oboli od opake bolesti,tesko da ce mu biti do optimizma-taj je sebe vec sahranio.Ljudi su slabi na bolesti,uhvati ih panika,ne mogu svi biti toliko jaki i svesni da ubedjuju sebe kako su zdravi,lepi,srecni.....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 25.08.2009, 23:19, Naslov:
Mislim da je znanje ono što je ispravno.

Ako se zna da je imunološki sistem taj koji se bori protiv bolesti a on se zvaničnim medicinskim metodama uništava putem hemoterapije, zračenjem... da je procenat izlječenja oko 2-3 % , da se ulažu ogromne pare u pronalaženje lijeka protiv karcinoma, a rezultata nema, da se svaka teorija koja podrazumjeva liječenje jeftinim načinima odbacije bez bilo kakve provjere i proglašava opasnom po ljudsko zdravlje... dovoljno govori sama za sebe.

Svjedoci smo napretka zvanične medicine a ljudski život se skraćuje, sve više je ljudi ozbiljno bolesno, ne liječi se uzroci bolesti nego se samo ublažavaju posledice, sve veći broj ljudi su doživotni bolesnici... Svako liječenje košta a mi smo sve više siromašni. Ovdje nešto debelo ne štima.

Nije ni čudo što se sve veći broj ljudi okreće alternativnim načinima liječenja.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 27.01.2010, 12:52, Naslov:
Ja sam se na sajtu doktor.rs posvadjala sa sa nekim lekarima koji ne priznaju alternativne metode.Zapravo,razumem ih jer su ucheni da ne priznaju nishta osim chiste nauke i medicine...Medjutim,i ja sam po profesiji medicinski radnik,iako se ne bavim time,trudim se da svakog dana nauchim i saznam neshto novo.Nikada nisam bila ogranichenog razmishljanja ni za shta,a posebno ne vezano za medicinu.
Sve shto cu sada napisati,i shto inache pishem,uglavnom je iz licnog iskustava i iskustva ljudi oko mene...
Velik broj alternativnih "metoda" nema nikakvu dokazanu delotvornost osim kratkotrajnog placebo efekta (kao što ga već ima i bilo koja medicinska metoda, uz svoju standardnu dokazanu delotvornost).
U takve metode spadaju lechenja religijom i ubedjivanje ljudi da ce im posle odredjene terapije biti bolje ili da ce ozdraviti.Tesko bolestan chovek ,realno,nema shta da izgubi,pa chak i te placebo alternativne metode nece mu nimalo odmoci.Ali,isto tako bolestan chovek u nadi da ce biti izlechen moze pasti u ruke sharlatanima i nekima koji sebe nazivaju nadrilekarima,spasiteljima i slichno.To su ljudi koji su u stanju da vam u najgorim mukama oduzmu novac,i da ostanete bez prebijene pare i to bez ikakvih rezultata,chak i bez tkz placebo efekta!Necete dobiti nishta,a izgubicete mnogo!
Sa druge strane,zvanichna medicina,u dosta sluchajeva vam moze pomoci,ali isto tako i dovesti do nuspojava kakve se na primer javljaju kod zrachenja i hemoterapija kod karcinoma.Posle ovih agresivnih metoda,moze doci do otkazivanja mokracne beshike,digestivnog trakta i svih ostalih organa.E tu,nastupa alternativna medicina,da zalechi rane,shto se kaze.. Smatram da lechenje biljkama i zdarvom hranom uopshte,ne moze nikome da nashkodi,tako da nije na odmet probati.
Po mom mishljenju najbolje je kombinovati nauku sa alternativnom medicinom i ne ogranichavati samo na jednu opciju.pritom treba paziti shta i od koga uzimamo za lek.Pre nego shto bilo shta unesete u organizam,proverite odakle to dolazi i koje sastoje sadrzi.Pritom treba uzetu u obzir da svvakome sve razlichito prija i da je uzimanje bilo kakvih hranljivih sastojaka vezano za podneblja.Ono shto na primer moze da izlechi kineza ili indijanca,nece izlechiti balkanca ili pak afroamerikanca.Tako da i to treba uzeti u obzir.U svakom sluchaju sa biljkama i zdarvom ishtanom ne mozete pogreshiti!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 28.01.2010, 10:21, Naslov:
slazem se sa jekalinom
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 28.01.2010, 10:34, Naslov:
I ja se slazem sa Jekalinom...imam primer u svojoj okolini zene koja je bolovala od raka.Od nekih je cula za nekog coveka koji moze da joj pomogne i naravno uputila se tamo.Par godina je isla kod njega,super se osecala,ali je samo jednom otisla kod lekara za to vreme,gde su joj rekli da su joj markeri u redu,sto je ona pripisala tom coveku.Nikada vise nije otisla kod lekara posle toga,samo je posecivala tog coveka koji joj je i sam rekao da mora ici kod lekara.Medjutim tvrdoglavost i ubedjenje da je taj covek svemocan doveli su je do toga da danas ne moze da ustane iz kreveta,broji dane...uzas!Ne verujem u nadrilekare koji lece kojekakvim "cudnim" metodama.Verujem da dosta biljaka ima to lekovito svojstvo,ali uvek treba posetiti lekara!
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 28.01.2010, 10:36, Naslov:
Da,da,naravno!Ali,takvi su ti bolesni ljudi...Zbog velike zelje za izlechenjem postaju i suvishe naivni..
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 52
Reg. datum: 14.12.2014
Datum unosa: Sreda 05.08.2015, 17:23, Naslov:
Verujem u lecenje biljkama. Najbolji lek je sveze voce i povrce, organsko naravno. Sigurno je mnogo jaci lek nego oni koje uzimamo u apoteci. A i vakcine su mi nesto sumnjive u poslednje vreme, kazu da su ove novije vakcine opasnije od onih od ranije.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 17.08.2015, 20:13, Naslov:
Verujem da svaka biljka ima neko lekovito svojstvo koje dodje do izrazaja kad se da u tacno odredjenoj dozi i da je to mnogo bolje od farmaceutskih lekova jer nema stetnih efekata i nus pojava. Medjutim, nikako nisam za odbacivanje medicine i posete lekaru. Sve je to ok, ali oni obrazovani ljudi koji se bave iskljucivo lecenjem biljkama i drugim alternativnim metodama nikad vam nece reci - pustite vi lekare i bolnice.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 16
Reg. datum: 02.01.2016
Datum unosa: Nedelja 03.01.2016, 22:50, Naslov:
Mislim da organizam može sam da se izleči.
Kad su neka ozbiljnija stanja u pitanju i čovek se kasno suoči sa tim može da bude kasno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 04.04.2016
Datum unosa: Ponedeljak 04.04.2016, 12:12, Naslov:
Skoro svi lekovi moderne medicine su iz prirode, samim time i sama lekarska praksa je tradicionalna ( narodna medicina ). Cela Kina i de fakto Azija preferira ove lekove a lekovi iz industrijske proizvodnje su
samo druga opcija. Druga stvar je šta ulazi u tradicionalne lekove kineske medicine, koja mislim da je bezbednija od tradicionalnih medicina u svetu. Pogledajte samo njihovu dijagnostiku, sada svi lekari traže skupe i potencijalno opasne dijagnostičke metode. Ranije se ipak morali malo više da uključe mozak i da skupe iskustvo iz prakse. Samo ako je nešto iz prirode bilo kog porekla to ne znači da u neiskusnim rukama nije štetno ili potencijalno opasno. Sve je stvar doze i pojedinačnog organizma, nekome lek a nekome otrov

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 8
Reg. datum: 11.10.2015
Datum unosa: Sreda 16.10.2019, 07:26, Naslov:
Malo je i glupo tradicionalnu, narodnu medicinu koja je stara koliko čovečanstvo, nazivati "alternativom" jer je hiljadama godina starija od ove moderne, farmaceutske medicine. Tako da moderna medicina samo može biti alternativa onoj prirodnoj, narodnoj medicini. Ali to je neko mišljenje koje se decenijama implementiralo namerno pogrešno od strane farmacetuske industrije i lekarima i pacijentima. Da sada u ovo vreme živi "otac" medicine, Hipokrat, moderna medicina bi ga proglasila diletantom, jer se bavio kiropraktikom, akupresurom i lečio čajevima. Zamislite taj apsurd. Otac medicine kog bi medicina proglasila šarlatanom. Verujem u prirodnu medicinu, izbegavam farmaceutsku medicinu i imala sam prilike nebrojano puta da se uverim u moć tradicionalne medicine od bioenergije pa to nekih drugih stvari .A i kod nas u Novom Sadu, ljudi su blago rečeno razočarani u stručnost i etiku lekara koji prave tako banalne greške da glume male bogove.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 238
Koliko clanova ima idealna porodica?