Nasilje u braku

  • 1
Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 18:20, Naslov: Nasilje u braku
Na zalost, nasilje u porodici je toliko cesta pojava, iako je dobro skriveno iza zatvorenih vrata.Desava se svugde...i u komsiluku, i rodbini ili nama samima. Mnogo je tesko izboriti se protiv nasilickog ponasanja...Iako postoje mnogi centri i to slabo pomaze....sta vi mislite drage,kako se izboriti protiv nasilnickog ponasanja? Tuzna
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 18:24, Naslov:
Pa kod teskog nasilja jedino resenje je napustanje nasilnika i nasilnickog okruzenja, prijavljivanje policiji i zapocinjanje novog zivota. Mislim da je najteze psihicko zlostavljanje i 'ubijanje u pojam', kada se to nekom desi ne sme cutati o tome, tako se samo jos vise pogorsava situacija. U mom mestu ne postoji centar ili prihvatiliste za zrtve zlostavljanja, veliki problem mnogih zena je taj sto su ekonomski zavisne od coveka koji je zlostavlja i nema gde da ode, narocito s decom. To je jedna jako slozena situacija i mislim da se razlikuje od slucaja do slucaja
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

mkd
Broj postova: 356
Reg. datum: 11.03.2009
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 18:39, Naslov:
kad je u pitanje nasilje u braku mislim da je najbolje resenje razvod,po svakoj ceni.Ako je suprug nasilnik onda nesto nije u redu sa njegovom psihickog zivota a takvog je tesko nagovoriti da ode na psihijatar.Ili moze biti alkoholicar oni su skloni nasilju a od takvih bog neka vas cuva!Tesko je naci se u takvoj situaciji u svakom slucaju treba se traziti resenje.....
____________________
dan4e

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

switzerland
Broj postova: 283
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 18:43, Naslov:
u takvom slucaju odaljiti se od takve osobe takvoj pomoc treba nikada se nece promeniti.
____________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sabac
Broj postova: 35
Reg. datum: 17.02.2009
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 21:59, Naslov:
nazalost,u mojoj porodici je toga bilo,od strane oca,i mogu reci da je to nesto najgore sto moze da zadesi porodici i zbog dece i zbog jos drugih stvari. Resenje za to je samo razvod,kao stop je i moja majka to uradila ali i posle toga bilo je tesko,jer ni tu kraj nije bio.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Nedelja 29.03.2009, 22:29, Naslov:
Nazalost angela tu si u pravu.Nismo ni svesni koliko ima slucaja nasilja u nasem okruzenju,a da mi to ni neznamo...Mislim da je veliki problem i u samim zenama jer su nase balkanke naucile da trpe sve i svasta pa i zlostavljanje.Neke od nas ce pre cutati i trpeti jer ili nisu materijalno situirane ili su psihicki dosta slabe (po meni takve zene nemaju svoje ja).
Ako bi neka od nas zelela pomoci zeni koja se nasla u takvoj situaciji one se u povlace u sebe i sve negiraju...tako je kod nas na balkanu.Jos uvek su muskarci nadmocniji ma koliko mi to nezelele da priznamo...na zalost... Tuzna
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 738
Reg. datum: 24.03.2008
Datum unosa: Ponedeljak 30.03.2009, 08:05, Naslov:
OPrezivela sam ga . i nebi o tome samo u kakvoj drzavi zivimo spor se vodi vec 4 god
____________________
Nezelim ni zbog koga i ni zbog cega da menjam svoj nacin zivota, jer ti kakva sam osoba sada, posledica je iskustava takvog zivota koji zivim!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 30.03.2009, 09:11, Naslov:
Ako bilo sta primetimo tim osobama treba dati podrsku i hrabrost da progovore i da to ne ostaje u tajnosti....mnoge zene svasta trpe zbog dece ali to je zamka i greska kako je toj deci koja to gledaju i oni su u opasnosti.....ne treba cutati,treba naci nacin da se to sazna i da se spreci na vreme....novi zivot i sansa ceka na svakoga.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 46
Reg. datum: 13.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 30.03.2009, 14:22, Naslov:
Svakako da postoji energicno sam protiv toga.dali se slazete da nekad i zene sprovode nasilje nad muskima.volela la bih komentar.U svakom slucaju za osudu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 30.03.2009, 14:24, Naslov:
ima i takvih slucajeva....ma nije uopste vazno ko je nasilnik,u svakom slucaju to ne mogu da razumem....uzas!!!!!!!!!
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 418
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 30.03.2009, 18:07, Naslov:
kako muskarci tako i zene mogu vrsiti nasilje u braku, ne fizicki naravno (mada su zabelezeni i takvi slucajevi Vrlo srecna ), vec psihicki, sto je, slozicete se mnogo gore. Znam takav slucaj, bas neposredno u mojoj blizini. Komsinica je bas neka opasnica, a on mucenik ne sme da pisne, a jos radi i donosi joj pare, a ona sedi kuci i samo trosi, bas je briga...
kako bilo... sto kaze mala nije bitno ko je nasilnik. strasno mi je sve to....
____________________
Kad pripadam tebi, tad konacno potpuno pripadam i samoj sebi... Micelangelo Buonarotti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 30.03.2009, 18:32, Naslov:
Mogu reci da je to samo jedan ogroman UZAS...pa bilo ko to da radi,tome se mora vec jednom stati na put i to sto pre Ljuta
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Sreda 03.02.2010, 14:32, Naslov:
Malo smo se vise bazirali na nasilje prema zeni od strane muza ili obrnuto...a sta je sa decom koja trpe nasilje od nekog clana porodice?Vecina dece neke stvari ne prepoznaje kao nasilje i obicno to primeti neko od rodbine ili komsiluka...uzas!Obicno ta deca koja su trpela nasilje kada odrastu i sami budu nasilnici.
Mislim da kod nas u Srbiji kazna za tako nesto krece od novcane pa do SAMO 12 godina za ubistvo clana porodice.Mislim da je to mala kazna...ako nisu nesto promenili.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.02.2010, 09:50, Naslov:


Nasilje u braku i uopshte u porodici je jako strashno.Najgore od svega je shto zene nece da priznaju da imaju muza nasilnika i ako neko pokusha da im otvori ochi one ga brane da ih je udario jer su one uradile ovo ili ono..Chesto se deshava i da lazu da su im modrice nastale jer su pale niz stepenice i slichno..To ne mogu da razumem!Neko te zlostavlja fizichi i psihichki,a ti ga branish!Pa ako ga branish,onda neka te mlati!
A kada su deca u pitanju,ako majka nije sposobana da prijavi muza nasilnika,onda to treba da urade komshije,rodjaci ili prijatelji,a ne da beze od toga i da se pretvaraju da nishta ne vide i ne chuju! Svakako sluchaj treba prijaviti nadleznim sluzbama i ne chekati krajnji ishod koji moze biti fatalan!




PREPOZNAJTE BUDUCEG NASILNIKA



1. ZURE ODMAH U JAKU VEZU: navale silno, tvrde: "Nikad me niko nije ovako voleo kao ti". Zloupotrebljavalo skoro odmah vrsi pritisak na partnera da se posveti iskljucivo njemu/njoj.

2. LJUBOMORA: Izuzetno posesivni, stalno zovu i/ili nas neocekivano posecuju; ne daju nam na posao jer bismo mogli "nekoga upoznati"; proveravaju kilometrazu na autu i sl.

3. KONTROLISU: stalno nas i strasno ispituju (narocito ako kasnimo) s kim smo pricali i gdje smo bili; kontrolisu sav nas novac, ocekuju i zele da trazimo dozvolu da negdje odemo i nesto radimo

4. NEREALNA OCEKIVANJA: Ocekuju da budemo savrseni partneri i uslisimo im svaku zelju

5. IZOLACIJA: Pokusavaju da nas izoluju od porodice i prijatelja; optuzuju ljude koji nas podrzavaju da "nam stvaraju probleme". Zloupotrebljavalo nam moze oduzeti telefon ili auto, ili nam ne dati da idemo na posao.

6. KRIVI DRUGE ZA PROBLEME ILI GRESKE: uvek je neko drugi kriv kad nesto nije kako treba

7. DRUGE CINI ODGOVORNIM ZA SVOJA OSECANJA: Zloupotrebljavalo kaze: "Ti si kriv(a) sto se ljutim" umesto "Ljut(a) sam". Ili kaze: "Boli me sto ne radis ono sto ti kazem da zelim"

8. HIPERSENZITIVNI- lako ih je uvrediti, govore da su im osecaji povredjeni kad su zaista ljuti. Kukaju kako zivot nije fer, kukaju stalno o stvarima koje su samo dio zivota.

9. OKRUTNI PREMA DECI ILI ZIVOTINJAMA: Zverski kaznjavaju ili ubijaju zivotinje. Takodje se desi da od dece ocekuju stvari koje su daleko van djecijeg domasaja (izmlate 2-godisnjaka jer se upiski u pelene), ili izaziva djecu sve dok ne proplacu. 65% zloupotrebljavala koji mlate svoje partnere, zloupotrebljavati ce i decu.

10. U SALI PA....: UPOTREBA SILE TOKOM SNOSAJA: uzivaju da nas ponize ili drze protiv nase volje tokom seksa, svidja im se i uzbudjuje ih pomisao na silovanje.

11. GRUBE RECI: Stalno nas kritikuju ili grubo govore okrutne rijeci za koje znaju da ce nas povrediti; ponizavaju nas, psuju, zovu svakakvim pogrdnim imenima

12. KRUTE ULOGE: Zena treba da sluzi, pokorava se, i sedi, tj. radi po kuci. I obratno.

13. IZNENADNE PROMENE RASPOLOZENJA: U sekundi okrene od secera na monstruma

14. PREDJASNJA ISKUSTVA S MLACENJEM I SL.: Priznaju da su mlatili svoje predjasnje partnere, ali kazu "on/a me na to naterao/la, sam/a je to trazio/la"

15. PRETNJE: Kaze: "Slomicu te", ili "Ubicu te", a onda to poravna sa "Ma to se tako kaze", "Nisam tako mislio/la"
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 151
Koliko clanova ima idealna porodica?