I to je život ...

  • 1
Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 21:00, Naslov: I to je život ...
Ima zivotnih prica i momenata u kojima pomislimo: U kakvom svijetu mi to zivimo ? Da li u trenucima kad naidjemo na neku frapantnu vijest pomislimo na sebe i kvalitetu zivota kojom mi zivimo, ljudi iz nase okoline ... Da li iz toga nesto naucimo ili smo ravnodusni.

Siromasne Indijke, koje su sve sto su imale izgubile u cunamiju, prisiljene su za svoje prezivljavanje prodavati svoje bubrege. U nekom privremenom centru do sada je bubreg prodalo 35 zena. Prodale su ih posrednicima koji su u bijednim uslovima obavili operaciju. Zenama su ponudili oko 2.2oo dolara za bubreg. Obicno je ta svota na kraju bila puno manja. Vecina operiranih zena, kasnije je opasno oboljela zbog nedostatka higijene i strucne medicinske pomoci. Milicija je napravila "tihu" akciju kako ne bi uznemirila posrednike i moguce kupce.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 21:03, Naslov:
Tara, ježila sam se dok ovo čitam...Strašne su to i izuzetno ozbiljne stvari, a siromaštvo na ivici opstanka najozbiljnija je od svih...Samo se pitam gde SAD nestadoše svi oni bogatuni koji ne prestaju svoja hvalisanja po televizijama...Zato Anđelini Džoli skidam kapu...I sličnima...
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 23:17, Naslov:
"Zivot je slaganje lazi na laz" kaze Andric, a svet je pun nepravdi. Toliko su prisutne svuda oko nas da se ponekad sa njima sazivimo i smatramo ih normalnim. Sta mozemo uciniti kao jedinke? Na makro planu ne mnogo. Ali mozemo ljudima oko sebe pruziti paznju i pomoc kada je to potrebno, mozemo pomoci starima i bolesnima, mozemo saslusati onoga ko je u nevolji, kome je tesko. Sve nas to ne kosta puno a moze mnogo zanciti i onima kojima pomazemo a i nama samima jer nas to ispunjava i oplemenjuje.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 23:20, Naslov:
I jos bih nesto dodala: kada svetske zvezde pomazu siromasnima i bolesnima, uvek se pitam da li to rade zato sto su stvarno himani ili zbog sopstvene promocije, da bi sakupli koji poen vise a platili manje porez...Mozda gresim ali - i to je cena slave.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 23:26, Naslov:
Baladi, neka bude i dio njihove promocije ako je to tako ali ipak na neki nacin sredstva dodju do osoba kojima su potrebna. Djeca opet dobiju neki dom, mada su citav zivot ispostavljena. Mozda i te zvijezde na neki nacin potaknu javnost da i oni krenu njihovim putem. Zivim u nadi da se i te zvijezde na neki nacin oplemene, ne vjerujem da mogu ostati sasvim ravnodusni.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 31.05.2007, 23:26, Naslov:
Mislim da smo mi kao društvo previše izmučeni raznim glupostima, te i kod nas možete naići na niz frapantnih slučajeva, gde jednostavno ljudi su prinuđeni da zarad očuvanja egzistencije, zaista rade sve i svašta.E, sada možemo mi i da dajemo krv, i novac i da pomažemo, a da se gomila idiota, bogati na raznim ljudskim nesrećama.
Duško Radović je rekao:''Imati, a ne pomoći, to mora da je fantastičan osećaj.Jer, ljudska nemoć je dokaz naše moći''

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 01.06.2007, 00:16, Naslov:
Pa Tara u pravu si, mozda u takvim slucajevima nije vazan motiv vec cilj.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 07.06.2007, 23:50, Naslov:
Ja sam prije par dana pročitala da je mali Viktor,o kome su brujali svi mediji u BiH,uspješno priveo kraju terapije liječenja leukemije u Njemačkoj,i da se vraća kući...to me je toliko obradovalo,jer sam vidjela dokaz da su naše pare otišle u prave svrhe...a poslije mnogo vremena se desilo da su se mnogi angažovali...davali smo donacije putem poziva na telefon,preko žiro-računa...i hvala Bogu,isplatilo se... žao mi je samo što se moralo potegnuti na mnogo strana...što je njegova mama,inače samohrana majka,morala tako reći da moli na tv-u...ali nema veze,bitno je zdravlje malog Viktora...i želim mu brz oporavak i povratak djetinjstvu. Osmeh
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 25
Reg. datum: 08.07.2007
Datum unosa: Nedelja 08.07.2007, 17:55, Naslov:
Dubok uzdah iz grudi se ote, tezak li si tezak moj zivote...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 06.12.2007, 16:23, Naslov:
Kakav je to zivot, kakvi smo to ljudi, pitam se dok slusam danasnju vijest o majci koja je u Njemackoj ubila svoje petero djece.


Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 06.12.2007, 20:48, Naslov:
To mi je potpuno neshvatljivo! Zar je moguce da zena ne poseduje ni mrvicu onog majcinskog instinkta?! Pa cak i da je bolesna...strasno.
Sunshine me podseti na nesto sto se desilo pre nekoliko godina, dok smo bili u srednjoj skoli - jedan nas drugar se razboleo od leukemije i trebale su velike pare za njegovo lecenje, a njegova porodica to nije mogla da priusti. Skoro svi djaci skole su danima odsustvovali sa nastave i isli od vrata do vrata,po kompanijama i manjima firmama i trazili pomoc. Vecina ljudi je bez razmisljanja davala novac ili uzimala broj ziro racuna namenjen za pomoc, ali je nazalost bilo i onih nezainteresovanih. Skupili smo prilicno novca, nas drug se lecio, ali nazalost nije preziveo...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 19.12.2007, 11:02, Naslov:
""Kralj Abdulah je odlučio da pomiluje silovanu devojku iz Katifa", navedeno je u saopštenju Ministarstva pravde Saudijske Arabije.

Prema pisanju saudijskih medija, kralj Abdulah ne misli da je izrečena kazna pogrešna, već je devojku pomilovao zbog oštrih kritika zapadnih zemalja.
Ministar pravde Abdulah al-Šeik objasnio je da kralj ima pravo da pomiluje zatvorenika ukoliko je to u javnom interesu, navodi BBC.

Vlasti Saudijske Arabije gnevno su reagovale na kritike pristigle iz celog sveta zbog osude žrtve silovanja na kaznu zatvora i 200 udaraca bičem, ističući da Zapad ne bi trebalo da se meša u zakone ove zemlje.

Kažnjavanje "devojke iz Katifa", kako je nazvana žrtva silovanja po njenom rodnom gradu u istočnoj Saudijskoj Arabiji, Kanada je označila kao varvarski čin. Mada retko kritikuje svog saveznika na Bliskom istoku, Bela kuća je okarakterisala presudu saudijskog suda kao sramnu.

Saudijski ministar spoljnih poslova princ Saud al Fejsal bio je vidno uznemiren.
"Ono što je sramno u ovom slučaju jeste njegova zloupotreba protiv vlade i naroda Saudijske Arabije", izjavio je tada Al Fejsal .

Devojka iz Katifa, pripadnica šiitske manjine, silovana je 2006. godine kada je sela u automobil svog druga. Ona se neposredno pre toga udala. Dvojica muškaraca su ušli u automobil i odvezli ih u napušteni kraj, gde su ih čekala još petorica. Devojka, koja je tada imala 19 godina, i njeg drug su silovani.

U oktobru prošle godine ona je osuđena na zatvor i 90 udaraca bičem zbog toga što je bila sama sa muškarcem koji joj nije rođak, što predstavlja kršenje strogog odvajanja polova u kraljevini. Takođe, osuđena su i sedmorica silovatelja. Njen suprug je tada odbacio ovu tvrdnju i na televiziji branio svoju suprugu."
Izvor: Blic

Bravo za muža...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 19.12.2007, 21:04, Naslov:
Jedna mlada Saudijka je napisala knjigu cije su glavne junakinje cetiri mlade zene, a knjiga je zapravo saudijska verzije na temu Seks i grad. U zemlji u kojoj je zenama jos uvek zabranjeno da voze kola, u kojoj i strankinje moraju da se pokrivaju, i gde se bicuje zbog preljube, ove mlade zene izlaze sa muskarcima, piju, jednom recju zive punim plucima.... a sve se to desava negde iza kulisa. Nista cudno jer strogi kanoni proizvode paralelne svetove, koji su dijametralno suprotni jedni drugima ali u kojima je sve moguce i kojih ima sve vise. I to je zivot...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 02.01.2008, 18:05, Naslov:
Citat:
Ruska je vlada nedavno, kako ne bi razočarala rusku djecu, zabranila objavljivanje tv-reklame u kojoj se kaže da Djed Mraz ne postoji, izvijestio je u četvrtak ruski list Rosijskaja Gazeta.
U reklami velikog trgovačkog lanca dječjih igračaka "Eto" jasno se djeci poručuje kako "Djed Mraz ne postoji", čime se diskreditiraju roditelji djece, koji im tvrde suprotno.
"Na ovaj se način djeci sugerira da im roditelji lažu. Takva reklama utječe na pojavu negativnog stajališta djece u odnosu na njihove roditelje, što nije dobro" i zbog čega bi trebalo razmisliti o donošenju zakona o reklamiranju "kojim bi se zabranilo diskreditiranje roditelja", objasnio je ruski dužnosnik Andrej Kačevarov.
Vijeće za zaštitu potrošača od nacionalnih je trgovačkih lanaca zatražilo povlačenje "provokativnog" spota i plakata, prenosi Rosijskaja Gazeta. (Hina)


Izgleda da ce se nesto promjeniti na podrucju reklamiranja, barem u Rusiji Osmeh Mozda ce Vijece za zastitu potrosaca donijeti odluku kako da zastiti jadne i zavedene potrosace, jer Djed Mraz donosi darove samo jednom godisnje, a potrosaci su svaki dan gladni Osmeh Na taj nacin nam televizija sugerira i ubjedjuje da je svaki proizvod kojeg reklamiraju, najbolji Osmeh


Profil

Posaljite privatnu poruku

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Utorak 23.06.2009, 08:54, Naslov:
Juce mi se u komsiluku desila neverovatna stvar i bas je za ovu temu. U subotu je moja komsinica sahranila majku a sinoc se porodila i dobila zdravu i preslatku devojcicu. Sta ti je zivot.
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 23.06.2009, 09:01, Naslov:
takav ti je zivot...u jednom momentu zao,a u drugom darezljiv...
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Utorak 23.06.2009, 09:03, Naslov:
Zamisli samo kakav je to konfuzni osecaj
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 23.06.2009, 09:03, Naslov:
ceo zivot je konfuzan draga...tako je kako je i mi to ne mozemo menjati
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Utorak 23.06.2009, 09:04, Naslov:
Takvih dogadjaja ima bas cesto!!!
Ja imam drugaricu kojoj je otac umro,posle par dana
ona se porodila i ima sincica zivog i zdravog!!!
Sta je zivot,cas da cas uzima....
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 23.06.2009, 09:09, Naslov:
Ja sam rodjena tacno u ponoc,a nakon pet minuta je umrla moja baka,majcina majka Tuzna
mogu zamisliti kako je bilo mojoj mami kada je saznala za njenu smrt.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 179
Koliko clanova ima idealna porodica?