Crvenilo na licu bebe

  • 1
Apatin
Broj postova: 25
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 23:08, Naslov: CRVENILO NA LICU BEBE
Moja beba s vremena na vreme dobije crvene bubuljice na licu, jedno vreme sam mu to tretirala sa Enbecin i Elokom kremom ali kako te kreme sadrže puno kostikosteroida ne koristim ih dugo,a čim prestanem da ih koristim posle par dana bubuljice se opet pojave. Interesuje me da li je neko imao sličan problem i na koji je način to sanirao? I nače moj bebac sada puni tri meseca.
____________________
oli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Zrenjanin
Broj postova: 63
Reg. datum: 05.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 23:14, Naslov:
Nismo dosad imali takvih problema,moje dete ima 11 meseci! Mada, znam da je KANSEN krem izuzetno delotvoran, bar kada su raznorazni ojedi u pitanju pa se posavetuj sa pedijatrom u vezi toga!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 23:18, Naslov:
Nisam imala tih problema sa mojom decom,a da li si se konsultovala sa pedijatrom ?
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Apatin
Broj postova: 25
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 23:31, Naslov:
Jesam, imao je te bubuljice još po povratku iz porodilišta, rekli su mi da se beba na taj način čisti a crvene tačkice su znak pretopljavanja, i ja sam stvarno fanatik po tom pitanju, stalno se tripujem da mu je hladno ali nekako uspevam da se iskontrolišem. U zadnjih par dana mu lice mažem pavlovićevom kremom, nadam se da će to pomoći a što se tiče ovih drugih kremica što sam ranije navela, sve je bilo po preporuci pedijatra, ništa mu nisam davala na svoju ruku, toliko hrabra nisam.
____________________
oli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 23:34, Naslov:
moja devojcica je ponekad znala da ima crvene bubuljice na licu,pa sam joj mazala kremu niveinu za hladnocu(krema za decu),obicno joj se pojavljivalo kad je vani hladno i stvarno je efikasna....
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Nis
Broj postova: 59
Reg. datum: 04.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 23:34, Naslov:
Mislim da moze i Pantenol za bebe, nije jak a dobar je, ipak pitajte lekare.
____________________
Daj mi snage da prihvatim ono sto ne mogu da promenim!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 11.01.2007
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 10:18, Naslov:
Crvenilo na licu i bubuljice može da bude i atopijski dermatitis -EKCEM!
Ali pošto kažeš da si te kreme koristila po preporuci pedijatra onda bi ona tako nešto primjetila.
Jeste moguće da se koža bebe čisti, ai moguća je i reakcija nježne i osjetljive bebine kože na toplo-hladno.
Ja lično ne volim nikakvo pretjerano lickanje i mackanje i tretiranje bebine kože. Moja beba ima blaaagi oblik ekcem na obraščićima i malo suve nožice- posledica stalnog perkanja- eto tu sam grešku napravila.
Tretirala sam obraze po savjetu pedijatra elocom 5 dana, ali nije bilo neke vajde, pa sam odustala.
Za njegu koristim od rođenja NIVEA BABY INTENSIVE SA cinkom i pantenolom, ali sam i to batalila jer mi se čini kako sam to ponovo počela da koristim da se ekcem blago proširio.
Tako da do daljnjeg ne mažem lice ničim, samo posle kupanja, ili kad krenemo napolje na vjetar.
Možeš pokušati sa NIVEA, ne možeš ništa da izgubiš.
Najbolji lijek je strpljenje, proćiće to sigurno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Nedelja 16.11.2008, 12:08, Naslov:
Moj bebac je imao crvenilo po licu do treceg meseca, rekli su mi da mu se tako obnavljala koza. Moze biti i da ga ponekad pretoplis, mom malom odmah iskoce tackice samo ako ga malo vise obucem. I ja njemu lice mazem Pavlovicevom, bilo mu je bolje od toga.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Apatin
Broj postova: 25
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 18:08, Naslov:
Hvala curke na savetima, nastavila sam da mu mažem lice pavlovićevom kremom i mnogo mu je bolje od toga, nema ekcem u to sam sigurna- moja mlađa sestra ga je imala, znam kako to izgleda ali je definitivno da je moj bebac jako osetljiv, da li na toplo-hladno, neznam, to ćemo još videti.
____________________
oli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 237
Koliko clanova ima idealna porodica?