Sta to imaju?

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 18:29, Naslov: Sta to imaju?
Sta to imaju siromasne porodice,na cemu im zavide bogati?
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 637
Reg. datum: 14.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 18:30, Naslov:
Sloga, ljubav, postenje!
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 18:38, Naslov:
MIR!!!!!LJUBAV!!!!!
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 550
Reg. datum: 10.08.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 20:07, Naslov:
Ne boje se da ce im propasti bogatstvo. Zdravo
____________________
Dovoljna je bar jedna svetla tacka da covek nastavi put.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 20:24, Naslov:
Serafina, svaka cast!
Odakle ideja da bogati zavide siromasnima? Mislim, postoje pojedinacni slucajevi i verovatno su vezani za nesto odredjeno, ne verujem da bilo koja bogata porodica bas zavidi siromasnoj zato sto je to neka carolija biti siromasanOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 20:37, Naslov:
Ljubav i srecu
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 20:43, Naslov:
Pogresno izreceno,ne zavide svi bogatasi,siromasima,ali jedan deo ljudi ,a to je i dokazano,kazu kao dzaba im sto su bogati kad nemaju ljubav i slogu u porodici kao sto ima vecina siromaha.skoro je bila neka anketa na TV gde je jedan dobro situiran gospodin rekao da od kako imaju sve vise novaca u kuci svako od njih (5clanova) radi sta hoce, sve su vise odsutni od kuce i sve manje komuniciraju,a takvih slucajeva ima dosta.Rekao je da je veliki novac upropastio mnoge brakove,jer ljudi polude od bogastva,nikad im dosta pa pocnu i da varaju partnera,a deci dopuste i ono sto nebi trebali..............
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 20:45, Naslov:
Sloga...mada ne znam ni jednu bogatu porodicu koja zavidi siromasnima...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 21:18, Naslov:
Ja,ipak,mislim da je to pogresna procena.
Prvo-postoje bogati ljudi,koji su izuzetno srecni.Vole se,maze,paze,divno se slazu i sl.
Drugo-postoje siromasni ljudi koji su nesrecni,zive u svadjama,neslozi,bez ljubavi,postovanja i sl.
Dakle,uopste se ne slazem da je ta teza tacna.Nije sve crno-belo.Naravno,razni slucajevi postoje,ali generalno se sa time ne slazem ni malo!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 21:33, Naslov:
Ne slazem se ni ja sa tom tezom,ima svega u svim slojevima,bilo da su bogati ili siromasni.Samo sam navela ono sta sam cula,a volim i da cujem vase misljenje.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Sarajevo
Broj postova: 213
Reg. datum: 03.05.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 21:40, Naslov:
u potpunosti dijelim misljenje sa Elizom... stavise mislim da siromasni ljudi cak imaju i taj dodatni problem u odnosu na ljude koji zive u finansijskom blagostanju..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 22:21, Naslov:
Moguce,jer ih nestasica svega cini mnogo nervoznima i tada im sve isvako smeta.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 23:53, Naslov:
Pa tesko je ziveti u siromastvu i pritom nikad ne biti nervozan i ne istresati se na ukucane. Opet, neka porodica osrednjeg imovinskog stanja, koja ima upravo dovoljno za zivot moze imati slogu i srecu na kojoj bi mnogi milioneri pozavideli jer nemaju toliko briga i ne brinu toliko o novcu.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 12.11.2008, 00:03, Naslov:
Teacher slazem se sa tobom u potpunosti.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 15.06.2010, 17:32, Naslov:
Ja moram ovde navesti jedan primer,ne znam da li ce biti pravi,ali ja sam ga tako videla....secam se da sam bila 8-mi razred kada je mojoj drugarici iz odeljenja umro tata.Inace bili su uzasno bogati...znaci putovanja,najmodernije stvari,bukvalno sve sto je htela....nikada necu zaboraviti njenu izjavu kada je dosla u skolu i kada smo nesto nas desetak raspravljali...neko joj je rekao "Cuti imas mamu i brata,imate lepu kucu,dosta novca...."...na sta je ona rekla..."Volela bi da nemam ni dinara ali da je moj tata ziv i uz mene..."....nije ona zavidela nama koji smo bili siromasniji od nje,ali jednostavno sve to sto je imala nije joj vise bilo bitno.E tako mislim da jedino bogati mogu zavideti siromasnima....samo onda kada izgube nesto veoma vazno i bitno u svom zivotu.U drugim slucajevima mislim da uopste ni ne razmisljaju o siromasnima...
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 16.06.2010, 11:09, Naslov:
Slazem se sa Sanjom... Mislim da bogati nikada ni ne razmishljaju o siromashnima,a da im zavide...Ne verujem.. Mozda samo u sluchaju koji je Sanja navela.. Nisam ni bogata,ni siromashna,pa ne mogu da znam kako je u chijoj kozi.. Generalno,siromashni sigurno zavide bogatima na luksuznom zivotu,ali isto tako mislim da bogati ljudi ne umeju da cene male stvari i da se istim raduju poput siromashnih.. A mislim da pojam "srecan chovek" podrazumeva i radovanje malim stvarima... Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Bar
Broj postova: 773
Reg. datum: 20.01.2009
Datum unosa: Sreda 16.06.2010, 17:01, Naslov:
da odgovorim na ovu temu.. od malena tezak zivot,i nekad jedva sastavljam kraj s krajem.. bila sam zrtva psihickog maltretiranja u skoli, od strane bogatih, zbog toga a i zbog neceg drugog..zrelija sam i jaca,i nisam navikla da dobijam sve na tacni, vec sam se borila i borim se u zivotu.. dok sam dobijala pohvale od pojedinih profesora za moj trud i rad, sposobnosti, ti bogati su kipeli u sebi.. iako su me maltretirali, nisam nikog odbila i uvek sam davala sve od sebe..naravno, imam i imala sam svoj stav..samo znam da sam cista srca,i da sam se sama izborila da uspem uz pomoc i podrsku moje porodice i najdrazih.. da,bogati itekako zavide siromasnima, jer nemaju i ne znaju sta je postenje,ljubav,sloga, pamet,sreca.. siromasna deca ce pre i bolje zavrsiti skole nego bogata.. svedok sam dosta slucajeva u mojoj okolini gde bogati iako imaju para,vape za onim sto poseduju siromasni.. naravno,sve zavisi od slucaja do slucaja.. mozda ce se neko usprotiviti ovome,ali ja sam rekla istinite tvrdnje..postujem svakog i nemam predrasude ni prema kome, najbitnije je to kakav si covek u srcu i u dusi..i zelim da svi imaju i da uziwaju..
____________________
Ljudi govore, vreme pokazuje...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Sreda 16.06.2010, 17:36, Naslov:
Ole dijamantina....svaka ti cast.Mogu samo da kazem da si "covek".....i ja sam rasla u siromasnoj porodici,zivela u kuci od 150 godina u kojoj je duvalo na sve strane....moji i dalje zive tamo,ali sto rece ti znam da sam iskrena i cista....i dok sam isla u skolu vecina drustva je imala "nike" patike,a ja sam nosila "pijacarke",ali pola njih nije znalo sta znaci zagrljaj roditelja kada dodju iz skole ili odlazak sa roditeljima u setnju....ali bogati samo zavide kada ih nesto zaboli....kada im je sve potaman ne zavide uopste.Onda te ni ne primecuju...
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 710
Reg. datum: 17.01.2010
Datum unosa: Sreda 16.06.2010, 17:44, Naslov:
Uf..nazalost vrlo dobro znam tu razliku izmedju bogatih i siromasnih..
I ja sam zivela...kao mala....samo sa mamom i tatom..nismo bili bogati...mala kuca...ziveli smo u selu....Dosta puta mi se desavalo....da vidim drugu decu..kojoj mame i tate..kupuju novu garderobu,igracke..pa da ja njima zavidim...ali posto nikad nisam ocekivala da dobijem..nesto uvek sam bila srecna kad bi mi tata doneo bananu ili jabuku...kad bi se vracao sa posla ...meni i mojoj sestri... Nas dve smo bile odlicne u skoli..i samo su nam zbog toga neki zavideli...tako da znam kako je kad je neko siromasan...i kakva je to razlika i patnja..ali opet i radost...i zadovoljavanje malim stvarima..Kad sam upoznala Macu...ni on nije bio bogat..ali ziveo je pristojno..a i ja sam nasla odlican posao..osigurala sam mojim roditeljima novu kucu..lepsu..i vecu...i oni i dan danas tamo zive..Samo kad se setim mog zivota kao dete..nema niceg tako lepog po cemu bi pamtila moje detinjstvo...Niko nas nije voleo bas zbog tog siromastva....i govorili su nam svasta sreca..pa je taj period u mom zivotu prosao...
____________________
Bog je svim andjelima da krila samo tebi nije ,jer nije zeleo da mu nalepsi andjeo odleti! <3

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Sreda 20.10.2010, 13:39, Naslov:
ne znam bas da im zavide, ne bih se slozila .....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 150
Koliko clanova ima idealna porodica?