Prvo oglašavanje oca Anisa Kalajdžića nakon tragičnog događaja u Mostaru

Prvo oglašavanje oca Anisa Kalajdžića nakon tragičnog događaja u Mostaru

Četiri dana nakon tragičnog događaja u Mostaru, nogometna legenda Avdo Kalajdžić, otac osumnjičenog Anisa Kalajdžića, prvi put se oglasio za portal Republika. U iskrenoj i potresnoj izjavi, izrazio je duboku tugu zbog gubitka života mlade Aldine Jahić, kao i zbog sudbine svoje porodice.

„Moja porodica i ja skrhani smo bolom u srcu i duši. Neopisivo nam je teško. Žao nam je nevine i drage djevojke koja je izgubila život. Da mogu vratiti vrijeme, volio bih da se meni dogodilo, a ne toj divnoj djevojci“, rekao je Avdo.

Istakao je da se teško nosi i sa onim što se dogodilo njegovom sinu, koji je, kako kaže, tokom života važio za mirnog i odgovornog mladića.

„Anis je bio dobro dijete, sportista i sudac koji je svoj posao radio predano. Imao je planove za budućnost i volio je tu djevojku. Nešto se, nažalost, strašno prelomilo i završilo tragično za obje porodice“, dodao je.

Avdo je naglasio da u ovim trenucima riječi teško mogu izraziti bol.

„Razlozi više ništa ne mogu promijeniti. Bol i tuga su nemjerljivi. Ovo je tragedija koja je uništila dvije porodice.“

U ime cijele svoje porodice uputio je najdublje saučešće porodici Jahić.

„Porodici Jahić, njihovim bližnjima i prijateljima izražavamo iskreno saučešće. Želim im mir i snagu u ovim teškim trenucima“, zaključio je kroz suze.

Podsjetimo, u nedjelju navečer u Mostaru tragično je izgubila život 32-godišnja Aldina Jahić, a kao osumnjičeni je priveden njen bivši partner — 33-godišnji Anis Kalajdžić, dugogodišnji nogometni sudac u Prvoj ligi Federacije BiH.